| kittty_9197 a întrebat:

voi urma un liceu cu profil bilingv franceza.asta e pasiunea mea. vreau sa cunosc cat mai multi iubitori de franceza.v-ati dat delful? cum e intr-o clasa de bilingv franceza?

3 răspunsuri:
| Special_girl a răspuns:

Am dat delf A2 si sunt multumita.Imi place foarte mult franceza si sunt hotarita sa o invat a vorbi foarte bine.

| divinuu a răspuns:

Eu am dat delf A2 si B1.Ca fac de 4 ani cursuri la Institutul francez.Eu te incurajez sa mergi mai departe pentru ca e foarte bine sa cunosti cat mai multe limbi straine:*

Bafta!

| kiddutssa a răspuns:

Si eu am fost la liceu cu profil de biling franceza. Am atestatul de competente profesionale in limba franceza. Intr-o clasa de bilingv e destul de greu de trait. In general sunt mai multe fete, apar tot felul de certuri si bisericute, dar sunt si o groaza de oameni inteligenti si de artisti. Sunt sigura ca o sa iti placa.