| yoanita a întrebat:

Buna vreau niste status smechere funda!

Răspuns Câştigător
| YusukeUrameshi a răspuns:

Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
Cum poti dormi stiind ca visele tale sunt la mine in brate? cum vrei sa pot sta fara sa te tin in brate ? si sa dorm… fara sa te visez in somn? si sa plang… fara sa ma faci fericita?
Imi va fi dor…
Imi va fi rece…
Dar timpul nu va vindeca…
Ci doar va trece…
Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…
Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze… uneori… sarutarea ta!
Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata :X
Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt… azi toate astea ma streseaza. as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat
M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor…
Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta
Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ca colectionai pietricele.
Pe-o petala de lalea,iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,
STRADA AMORULUI,
JUDETUL IUBIRII,
BANCA INTALNIRII
Intr-o noapte o stea m`a intrebat:"De ce nu il lashi daca te face sa plangi?"….i-am raspuns:"Stea tu tzi’ai parasi cerul?"
* Daca cineva va scrie cu un cub de gheata pe soare sa stii ca te VA IUBI mai mult decit mine
Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.
As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."
O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…
Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!
De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?
sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange
pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare ,
ce zici ne intalnim?

u tine in gand, stau noapte si zi, si nu stiu viata fara tine cum ar fi.

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putine

• Esti locu'n care intotdeauna m'am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •
• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa`ti duc dor ! •

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mea. Si pe tine dragostea mea »

? Multi cred ca pot gandi pentru noi ? Dar noi nu inseamna mai multi ? Noi inseamna doar 2

? Mandria n`are loc in doi ? Ca ea e prima care naste un razboi ?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •

nu sunt doar cuvinte,cand spun (te iubesc),lasa-mi timp si o sa-ti dovedesc:*:X:*:X

N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti vreodata! Te iubesc!

u esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, cand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o victima a mai facut!

Nu pot sa-ti spun acum ce vreau .Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC ! "

Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine,as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda… "

Te iubesc la nesfarsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea! "

Surasul tau o raza de lumina in viata mea, parfumul tau, aerul pe care il respir, de n-ai fi tu ce rol ar mai avea viata, un vis ar fi amestecat cu ceata… TE IUBESC !

" Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat ! "

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa TE IUBESC ! "

Daca as fi o planta as vrea sa fii apa mea, sa fii soarele meu, as vrea sa fii insasi viata pentru mine… te iubesc si te voi iubi mereu… "

" Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu . . . "

" Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu… Ai grija de inima mea… Ai grija de noi si de dragostea noastra… "

" Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc… chiar cu riscul de a muri… "

Ma trezesc cu gandul la tine… ma gandesc tota ziua la tine… adorm cu tine in gand… te visez… dar tot imi e dor de tine… Oare de ce? "

Ochii mei de un ocean mare vor sa te priveasca, buzele mele tanjesc dupa sarutarea ta, si inima mea cu un suflet mare vrea iubirea ta, ce zici imi poti oferi astea? "

Ma gandesc la tine asa cum se gandeste un copil la viata, te doresc asa cum doreste un insetat un strop de apa, mi-e dor de tine asa cum ii este dor omului de libertate… TE IUBESC ! "

Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

-As fi renuntat la tot pentru tine !Tu ai renuntat la tot,dar si la mine.

-Am invatat sa iubesc un prost

-Vorbeşte mult , e stresantă , râde întruna şi fără motiv . Prin felul ei de a fi te face sa o adori.

-I am not single, I'm romantically challenged.

-O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli.Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi .

-Ma-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ti-e mai bine?

-Esti mereu pe langa si cred ca n`are rost sa te mai astept.Te maturizezi prea greu...si stii ca nu sunt ma'ta sa te iert mereu !

-Iubitu' meu se respecta .are langa el blonda perfecta(daca esti blonda)

-Nu te vreau` in viatsa mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-Iti mai zboara pe la urechi un "buna,stii, ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna

--Cand vine vorba de el , sunt o persoana egoista:X

-Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

-Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !

- Si totusi esti chiar tu,cel care imi reda zambetul ;x

-I'm not addicted? I'm just affraid of that voice says: "goodbye ! "

-Do you feel my love for you, makes you happy sets you free? ;x

--Au fost si certuri si nu pot minti.Dar supararea nu tinea mai mult de o zi .

- Ramai aici.nu ma intreba ce simt

-Am sa incerc,dar nu stiu cum sa iti spun ca am nevoie de tine

- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

--Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.

--Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand!

-O vrei asa cum este ea. Esti norocos ca e a ta.

--C*aie mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar?

-El e singurul ce poate ,sa'mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate !

-spune`mi cum ma faci , cum de ma atragi ;x . vrei sa te vreau , de fapt imi placi

--stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii lui sa fiu...cea mai importanta fata

-Erai cu mine in bratze cu mine de manaa`! Ne simteam bine cand eram impreuna

-Are o aura ce te`atrage, Stie ca o placi, de`aia nu te lasa`n pace .

-Te ador mereu ,pe cuvantu` meu *

-Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste

-Iubesc din nou,zambesc din nou.Este ceea ce conteaza

-Si tot astept dupa tine,astept sa vezi cat de mult tin la tine

-Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu .

Nu as putea` sa te la`s iubirea mea, pentru nimeni viata mea nu as renunta la dragostea , te voi iubi ori ce ar fii pana soarele va muri`

Chiar daCa iTI gResesC Chiar daCa sunT mOmenTe canD iTi LipsesC sa nu uiTi ca sunT defapT LanGa Tine sh` Te iubesC
E micaa; Sh uneori nesuferita . Dar si asa: Te iubeshteee fara limita
orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste,dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc
Pentru toate fetele care te vor pe tine/Sa stie toate ca nu au loc de mine!
->Cine a Fost La Rau Sh Bine Trup Sh SufleT Ptr TyNe? ?Cine Te`a IuBit MeReu? Cne Alta Decat EU
Desi am trecut prin multe suntem totusi Impreuna `! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana
StIe cand Sa RaDa,sTiE cAnD Sa fiE SupArAta,cand iN oChII taI Sa FiE CEa MaI ImPoRTaNta FaTA !
O fata care n`o sa te tradeze . O fata care atunci cand iti e rau starea aia sa ti`O fenteze . O fata care e mereu langa tine . O fata a carei privire iti va face bine
~vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~
Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X
Treptat si-au spus primul te iubesc Apoi mie dor de tine Fara tine nu traiesc .Zambesc cand se vad Plang cand se cearta Si indiferent de fapta ei se`mpaca si se iarta ! )
In fiecare clipa vreau sa-mi spui, Ca ma iubesti, Nu vreau nori si ploaie,vreau doar soare Sa-mi daruiesti.
te-am InvataT Sa Nu Crezi Ce Spun Unii Ca Tu Saruti Gura Mea NU Gura Lumii
Sa iubesti nu e nimic. Sa fi iubit e ceva. Sa iubesti si sa fi iubit e totul
Nu e armonie ca nu suntem in povesti , chiar daca ne mai certam, ne impacam in timp ce clipesti, `
.Concluzia este ca oamenii nu sunt niciodata perfecti, dar dragostea poate fi
Traieste ca si cum ai muri maine!iubeste ca si cum ai trai vesnic
Ţi-am dat atâta dragoste, căci fără vrere am devenit vampirul sufletului tău.
A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie
Iubirea este singura datorie pe care o cunosc.
Dragostea inseamna sa nu trebuiasca sa iti ceri iertare niciodata.
Noaptea ne-a cuprins intr-un mister,cu tine parca as fi in al noua lea cer.Iama in brate,sa te simt aproape,langa inima mea.Sti imi doresc doar un pik din dragostea ta
grea e viata unui peste cand traieste pe uscat dar mai grea a unei fete cand iubeste un baiat
Vrei sa te injur?
Sa'mi bag inima in pieptul tau,sa'mi sugi sufletul si toata iubirea pe care ti'o port!
Sa te omor cu iubirea mea,sa te ia dragostea mea,sa ma fugareasca cu tine.
Auzi ? Sti ceva?
Ia mai du'te in sufletu meu ca m-ai facut sa te iubesc
Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb" a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"
Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat !
Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot
A iesit soarele sau doar ai zambit?
El a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
El m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot el mi-a aratat care este cel mai bun drum
Toate Te Vor Macar O NoapTe Dar N`ai Timp De VagabOante Le VrajesTy Le IneBunesTy Le Dai Idei Le Dai SperanTe Dar Cand Vine VorBa De IuBiRe Le Zici Ca Ma Ai Pe Mine !
Ochi am pentru totzi Inima am doar pentru unul
Poarta`te Frumos cu Ea,Ca E Prea Mica Shi Nu stie Ce Vrea Spune`i Da Cand Spune Nu Zambeshte`i Cand Itzi Zambeshte Cand Gresheshte N`o Certa Ca E Prea MiCa Shi Nu stie Ce Vrea
Educata de destin.simt mult.arat putsin.
Diferita , nu pot fi comparata, nici cu toti banii din lume nu pot fi cumparata, greu sa ajungi la mine firesc, sunt multe ca noi ... da nu toate stralucesc :*
Nu vreau bomboane, ciocolata, nici parfumuri frantuzesti Cu o floare si`un sarut imi demonstrezi ca ma iubesti"
poate eu nu stiu ce`i dragostea ,dar d tine` m`a legat ceva ;

Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga
Nu iubesc pe orisicine
Te iubesc numai pe tine

rad cu tine si glumes
poate crezi ca te iubesc
eu iubesc dar nu pe tine
cand am chef iti spun pe cine

sunt copilul care se murdareste cu ciocolata.
sunt adolescenta care danseaza în ritm alert.
sunt romantica incurabila care subliniaza citate.
sunt artista care îmbraca roluri.
sunt timida care nu saruta prima.
sunt suportera care aclama din tribune.
sunt femeia plina de pasiune.
sunt pictorul buimac în varianta feminina.
sunt postasul cu scrisori de amor.

acum ca am auzit iar trenul dupa un timp în care încetase sa vorbeasca am simtit ca e vara iar.
si ca noptile de vacanta sunt cele mai bune confidente. fiindca ele asculta, dar nu raspândesc taine asemeni omului, ci le desfac în zori sa le topeasca Soarele.

daca as fi nor, te-as invita sa dormi pe mine.
daca as fi vedeta, mi-as cauta numele pe google.
daca as fi clepsidra, mi-as deserta nisipul la 16 ani.
daca as fi mazare, as fi cea din reclama bonduelle.
daca as fi o zi, as fi vineri.
daca as fi o luna, as fi august.
daca as fi cafea, te-ai droga cu mine...

TU...doar tu
esti fiinta care ma face sa traiesc.
TU...fiinta care ma face sa zambesc
chiar si pentru o prostie.
TU...fiinta care imi spune cat sunt de frumoasa
chiar si dimineata dupa ce ma trezesc.

esti patetik si tu sti
nu mai cred in jucarii
tu mereu crezi ca pun botu
hai ca faci pe idiotu

Lumea e rea stii bine , asa a fost mereu , oricum nu fi dezamagit ca poate fi si mai rau

Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Am invatat azi ca viata nu e roz
DAR pensula e in mana TA
De TINE depinde cum o fardezi

In viata este ca la bal mascat , cand toata lumea isi scoate masca , piere veselia

Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!

Nu mai sunt fetitza pe care o stiai tu mai de mult
Poate nici n-ai observat
De la un timp am mai crescut

Nu ma-ntreba ce gandesc, Nu ma-ntreba ce doresc, Traiesc prin tine, Nu ma-ntreba de ce rad, Nu ma-ntreba de ce plang, Imi e bine

Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

In viata este ca la bal mascat , cand toata lumea isi scoate masca , piere veselia

Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•
Totzi imi spun ca nu estipentru mine! nu`i nimic.sunt eu pentru tine!
Nu poate sa`l uite•Tzine mult la el•Shi chiar daca iubeshte un golan•N`o sa`l lase pentru altu` cu bani in buzunar
Trecem peste tot ...Trebuie sa insisti ... si inca ceva Itzi multzumesc ca existi
Multe s`au spus, multzi ne-au vorbit, dar stii tu vorba noastra "Suntem de nedespartzit!"
.[ღ•]Nu asculta ce zice lumea`i plina de venin...Doar tu cu mine restu` conteaza mai putin[•ღ]
.•Nu`mi pasa ca zic unii ca nu estipentru mine,Nu`mi pasa si am un motiv... Eu chiar Tzin la tine!•
Nu ma`ntreba ce gandesc! Nu ma`ntreba ce`mi doresc! Traiesc prin tine! Nu ma`ntreba de ce rad! Nu ma`ntreba de ce plang! Imi e bine!
Lumea iubeshte barfa dar viata mea`i a mea , e treaba mea ce vreau sa fac cu ea !
Indiferent de ce`o sa fie, noi vom fi ca’n prima zi, caci ce avem e special, ca orice ar fi vom trece peste, ca ne iubim si e normal
Ehsti cea mai importanta persoana din viata mea...esticel mai bun lucru care mi se putea intampla
La inceput ♥,...iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era ♥
Multzi cred ca pot gandi pentru noi Dar noi nu inseamna mai multzi Noi inseamna doar 2
♥Nu O Lasa ca Tzine la Tn!|Te Iubeshte!|.Shi Tot ce Face, Face Pt Tn!♥
.[]Oricat vor unii nu ne despartzim,Orice spun altzii noi ne iubim[]
Ca e un golan?stiu prea bine.si mai stiu ca acest golan ma iubeshte doar pe mine!
[]Mereu am fost si voi fi slabiciunea ta dar si tu estifebletzea mea[]
♥Te port mereu in gand si crede`ma pe cuvant K mor de dragul tau cand te vad razand!♥
♥Chiar daca uneori greseste si nu crede in tine, ea te iubeshte prostule si tzine la tine♥
♥Nu`mi doresc nimic pe lume decat sa fii langa mine si atunci cand mi`este greu , sa plang pe umarul tau! ♥
♥ºNu ma Schimb pT nimeni,E muLt prea grEu.Nu renuntz La nimic.IubeSc cE e aL meu!º♥º

Fara dragoste suntem orfani de toate fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc .

Ce sa scriu?…nu incap decat 160 de caractere…oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

Nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi din nou nodul ramane…

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!…

Picioarele tale sunt obosite?Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua….

Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine .dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…

A te indragosti este atunci cand ea adoarme in bratele tale si se trezeste in visele tale!

Iubirea e un cantec ce toti il canta des dar nu la toti el are acelasi inteles.

De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde .

Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga! caci vei regreta…!

Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta pana si iubirea…

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

Pierduta lucire din raza de luna frumoasa mea umbra nebuna frumoasa lumina scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele…

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.

Cand iubirea acel puf de papadie ce vine mereu si pleaca cu primul fir de vant va trece si pe la poarta ta atunci vei sti ca m-ai intalnit…

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire…

Fara IUBIRE nu exista viata! IUBITI-VA! Si alungati bezna aceasta ce ne sugruma in fiecare clipa!

Dragostea sau Iubirea este un giuvaer de mare pret dat in dar fiecarei fiinte umane. Daca l-ai pierdut viata ta nu mai are nici un sens…

Dragostea… darul cel mai de pret al omenirii… traim pentru dragoste… pentru o felie de iubire…

Cand amintirea iubirii iti da fiori sa stii ca este un gand de-al meu trimis spre tine… pentru a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

Dragostea e ca o stafie. Multi vorbesc despre ea dar putini o vad intradevar.

Ai incredere in mine! oricatzi baietzi ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat !

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea ,nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Daca o privesti cand se misca e ametitor!Extraordinar,este verdictul tuturor!

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Astazi te-as stange in brate asa cum n.am mai facuto niciodata daca m.ai lasa.

Chiar de`ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Fiindca cea mai irosita zi din viata...Este aceea in care nu ai zambit!

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura.

Mintea mea nu poate sa te uite. Ochii tai ii vad inainte sa ma culc, nici eu nu stiu ce mi-ai facut [:-P]

Te sarut, iti spun cat insemni pentru mine, tu zambesti, ma privesti, nu vrei sa se termine []

Un ideal ireal, eram nimic pan-acum ceva vreme. Cu tine tot ce-i ireal am uitat ce vrea sa-nsemne

Vreau sa traiesc sa zambesc si sa gust viata asta langa tine. Ai reusit sa ma lasi fara trecut intr-un prezent viitor de armonie []

Vreau sa zburam printre priviri false minciuni si ura lumii. Sa inchidem ochii si sa zburam sa nu ne pese de ce spun unii []

E o poveste fara nume si fara autor scrisa cu parfum d aripi albe care se zbat in zbor

Eu si tu... suntem perfecti intr-un cadru imperfect []

Dac-ar fi ceva pe lume pentru care as muri nu as sta deloc pe ganduri stiu ca ochii tai ar fi. Ochii tai ii confund mereu cu marea, ma inec in ei. ei imi spun ce vrei []

Nu-mi pasa ce spun altii nicidecum, sa fiu fericita asta imi doresc acum []

Esti gandul meu bun cand ma ascund in fum si spun ca poate o sa am cu tine un final de drum

Ia-ma de mana, liniste-te suntem doar noi 2.Nu stiu daca ti-am zis " ador buzele tale moi’’

La pieptul tau incet cand ma asez... inchid ochii si visez, dar de parfumul tau ma trezesc. Gresc oare cand iti spun ca te iubesc? Nu cred ca sincer si din suflet stii ca eu il rostesc

Atunci cand te uiti la poza mea ai vrea sa iti vorbeasca ca sa iti spuna "te iubesc"

e noapte, e tarziu, de vei auzii in jurul tau suspinuri sa nu te speri...e sufletul meu ce ar vrea sa adoarma langa tine!

Daca asa putea te-as da zimbetu meu ca sa te vad mereu zimbind. Te yubesc!

Parfumu meu in bluza ta...stilul meu in mintea ta.vei cauta priverea mea in fiecare EA din viata ta:X

vrei sa sti ceva?tu esti viata mea

Ce e dragostea? nevoia de a iesi din tine insuti!

Nu`mi doresc sa insemn ceva pentru oricine…imi doresc sa insemn totul pentru tine!

E golan? o stiu prea bine.,dar golanu asta ma iubeste pe mine!

Cu tine nu ma astept la un final !
Un vis frumos in care noi doi ne-am pierdut !
Zi de zii ma indragostesc de tine iar si iar !
As vrea sa simti cat te iubesc . :X
Dupa tine? M`am aprins dintr`o data!
Langa tine cerul e deschis , esti o parte din rai !
Si nu trece clipa fara sa te iubesc!
Vreau sa ma iubesti fara niciun regret!
O secunda langa tine e deajuns si zambesc !
EL, nu e ca restul...EL e pur si simplu EL!

Doar in doi am inceput povestea asta
Doar in doi am inceput sa simtim dragostea
Doar in doi am scris romanul asta
Te rog nu intrerupe pagina

Hei,am inceput sa ma gandesc zi de zi
Oare ce va urma, oare cum se va sfarsi
Oare cum vei ajunge sa imi spui "Te voi iubi"
Caci amandoi am inceput cu dreptul...hei sti,
Sa privesti in ochii mei sa m'alini cand imi e greu
Sa`mi zambesti cand e nevoie, sa apari in visul meu
De mi`e rau, ai invatat sa ma ingrijesti
Si orice lacrima cu grija si usor incepi s`o stergi
Te gandesti chiar si la urmatoarea zi
Si la timpul in care impreuna iar vom fi,baby,
Hai...nu e mult pentru o zi,
Vreau din ce in ce mai mult,
Stiu ca poti sa ne iubim
Ooo da, e din ce in ce mai bine
Ai retrezit copilul ala care demult l-am alungat din mine
E bine, trecutul meu inlacrimat deja l-am dat uitari
Tu ai facuto delicat
Pe pieptul tau incet cand ma asez
Inchid ochii si visez, beat de parfumul tau ma trezesc
Gresesc oare cand iti spun ca te iubesc?
Nu cred... ca sincer si din suflet stii ca eu il rostesc
Te privesc, la revedere acum plec din visul tau
Iti spun noapte buna, ingerash te voi iubi mereu... mereuu

Te iubesc pentru ca:
Imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata.
Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi.
Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne.
Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, Te iubesc pentru ca bei apa,
Pentru felul in care te incalti,
Pentru felul in care porti diferite obiecte pentru clipele alaturi de tine,
Te iubesc pentru ca imi zambesti,
Pentru ca ma alinti,
Pentru ca ma imbratisezi.
Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala.
Te iubesc pentru . .
Te iubesc pentru tot ce esti.
Stii ce?
Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi:X

Pt ca langa tne mi`e bineNu exista tu` sau eu,exista doar Noi`:X

mi-e drag de tine de mor , ca lumina ochiilor , si asa va fi mereu doar al meu ejti al meu doar al meu
Suparat ma faci sa rad
Si de fericire ca te am ma faci sa plang
Cand gresesc mereu ma ierti
Supararea trece repede fara sa ma certi
Pas cu pas langa mine ai ramas
Bine sau rau tot cu mine ai tras
Ceas de ceas numai in gandul meu
Si cand am sa mor am sa mor de dragul tau
Orice fac oriunde ma duc te iau peste tot cu mine in suflet si gand
Te iubesc oricine spune usor dar tot ce am in suflet e pentru tine pana atunci cand am sa mor.
Pot renunta pe lume la orice pot renunta , la tine nu as putea
As muri daca de maine nu te-as mai avea
Ce`ar mai insemna , ce`ar fi viata mea fara cu tine in ea.

←♥→Baby. tu m-ai invatat. S-am incredere in mine. in tot ceea ce fac ...Mi-ai spus ca totul e usor in doi... Ca nimeni,.niciodata. nu va sta intre noi.←♥→

Tu mă faci să mă simt ca o reginâ, Ca o prinţesă-n castelul ei fermecat

Si uite ceva foarte dragut.

Vreau, un baiat... care sa ma gadile,sa ma ciupeasca, sa mi puna piedica pe strada si sa radem impreuna de asta, care sa stie si sa poarte o conversatie pe teme filozofice, un baiat care sa abereze, dar sa fie si scurt si la obicet cand e nevoie. Cineva ... cu care pot sa ma duc in parc si cu care sa ma simt in largul meu atunci cand mergem vara la o terasa de fitze care sa stie sa glumeasca atunci cand trebuie si care sa stie sa fie serios atunci cand se impune. Cineva care sa ma tina strans de mana care sa ma cifuleasca sa ma traga de par sa ma muste, un baiat care sa ma stranga tare in brate, unde sa uit de tot. Un baiat,care sa gaseasca creierul unei fete mai interesant decat sanii ei , care sa-mi zica ca sunt frumoasa atunci cand sunt nemachiata si imbracata in trening ,nu o persoana care imi zice : "azi esti buna". Cineva care stie ca interpretez orice cuvant, si care nu-mi bate apropouri. Vreau un baiat care stie ca mi place ciocolata, care stie ca mi place sa ma maimutaresc, care ma intelege ca uneori sunt un copil retardat si alteori imi doresc sa port o discutie care sa mi starneasca interesul. Vreau pe cineva care sa NU-mi zica "te iubesc" din prima luna. doar ca sa ma bage in pat. un baiat care stie cum sa ma ia cand sunt suparata . Cineva care intelege ca am un orgoliu prostesc si ma supar din orice.Un baiat care stie ca pentru mine nu conteaza cuvintele, ci gesturile mici, chestiile nebunesti, care in ziua de azi nu mai conteaza pentru nimeni. Un baiat care sa ma opreasca in mijlocul trecerii de pietoni doar pentru ca vrea sa ma sarute. Un baiat care sa danseze cu mine,oricat de prost s-ar misca. O persoana care sa-mi dea mesaj in timp ce suntem chiar unul langa celalalt. Cineva care sa ma sarute pe obraz. O persoana care intelege ca prietenii sunt foarte importani pentru mine, cineva care intelege cand simt nevoia sa ies cu gasca la suc, sau cu fetele. Cineva care da libertate cat sa nu ma simt sufocata si care e gelos atat cat sa simt ca tine la mine. Cineva care nu ma judeca dupa aparente. dupa prieteni sau dupa marca gentii mele,cineva care nu ma judeca dupa spusele altora ci dupa felul in care ma descopera el. Un baiat care isi doreste sa ma cunoasca.care isi da seama cat de complicata ,ce fenomen anormal sunt. Un baiat complex. cu simtul umorului, cu imaginatie, realist dar si romantic. cu picioarele pe pamant dar si visator,si mai ales o persoana cu foarte multa imaginatie si spontan. O persoana care sa-mi starneasca interesul sa-l cunosc, o persoana care ma recucereste in fiecare zi . care uraste rutina si lucrurile comune. Un baiat care sa ma tina in brate noaptea si care sa se trezeasca cu jumatate de ora mai devreme. doar ca sa ma priveasca cum dorm. Cineva care sa asculte o melodie.si sa se gandeasca la mine. care se bucura cand e soare. O persoana cu care sa ma opresc in mijlocul intersectiei pe tocuri si sa impingem la Dacia lui,si sa radem ca prostii,o persoana care intelege ca lucruile materiale se duc destul de repede. O persoana care ma atraga atat de mult incat sa nu-mi pese ce masina conduce. sau cu ce ma duce acasa. O persoana cu care sa ma simt in largul meu . si care sa simt ca ma apreciaza pentru felul in care gandesc si pentru nebuniile pe care le fac.si care ma fac pe mine sa ma simt vie. Vreau un baiat care azi doar in basme exista

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Foaie verde ardei iute, justin bieber e praf de pute.

| Zangetsu a răspuns:

@mihaelutza
ce statusuri dragute. am vomitat un curcubeu.

| StaceyG a răspuns:

1.Iubirea este atunci când sufletul începe să cânte şi florile vieţii tale înfloresc singure.
2. Iubirea este elixirul vital, izvorul sănătăţii, al puterii şi al energiei pentru fiecare om.
3. Puterea celui cu adevărat puternic astfel se manifestă: să ştii că poţi distruge pe cineva, să n-o faci şi acela să nu ştie.
4. Înţelepciunea nu este produsul şcolarizării, ci al încercării de o viaţă pentru a o căpăta.
5.Bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care se mulţumeşte cu cel mai puţin.
6.Nu este nevoie să ştii unde mergi. Nu este nevoie să ştii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie să ştii este faptul că mergi plin de veselie; dacă faci acest lucru, nu poţi greşi.
7.Curajul ireproşabil înseamnă să faci fără martori ce ar fi cineva capabil să facă dacă ar privi toată lumea.
8.Priviţi adânc în propria voastră fiinţă şi apoi veţi înţelege totul mai bine.
9. Aşteptarea ne dă iluzia că facem ceva aşteptând, când, de fapt, nu facem altceva decât să murim suportabil, puţin câte puţin.
10.Mă plictisesc rar şi niciodată singur.
11.DND prind muste
12.Am o vorba de la tata. intr-o zi se-ntoarce roata
13.Cine vrea plictiseala?…. o dau gratis!
14. Fetele s-au saturat de mica vor la MARE acum )
15.O masina care merge cu viteza luminii va avea farurile aprinse?
The winner takes it all!
16.propun un toast pentru fraierii care m-au pierdut si inca unul pentru viitorii norocosi care ma vor avea
17.Ma numesc cum ma numesc si ma cheama cum ma cheama!
18.La o terasa inec o bere pe gat

Am ramas aceeasi eu si spun Sunt capabila de orce acum Am un avantaj in fata voastra Concurati cu mine nu imi pasa!
"}{*Decat sa Le dAu SaTiSfAcTzIe CeLOr cE VoR Sa MavAdA CaZaNd. mai BiNe ma DaRaM. si o sa CaD RaZaNd
PoZeLe Q MiNe.StIu K TiE Nu`Ti FaC BiNe.Pe AsCuNs Cand Le PrIvEsTi.MaI RaU TuH Te AmAgEsTi
FeNoMeNaLa.DeLok BaNaLa.DeMeNTzIaLa.ChIaR FaTaLa. 0rIGiNaLa si SeNzUaLa Nu CrEzI K Sunt ReAlA!?
ZaMbEsTe Atunci Cand CrEzI K ToTu E PiErDuT.TrEcI Q VeDeReA Ca si CuM nimic Nu S'a InTaMpLaT..."
BaIeTzIlor Le PlAc BlOnDeLe.Dar Iubesc BrUnEtElE
"Nu Sunt FrUmOaSa.NiCi FiTzOaSa.Am si Eu TaLenTu MeU.SuNt Doar DuLcE, PoAtE, PrEa DuLcE Pt tine, Nu Ma LaUd Q nimic.DoAr Ity zIc
Cand AlTiI Te CrEd FeRiCiTa si TuH CrEzI K Nu EsTi,Ia'Te DuPa Ei!"
"AdEvArU CoStA ScUmP,O Sa'Ti DeMoNsTrEz...Dar Ce Vreau E Sa Te FaC Sa ReAlIzEzI K DaCa Tu IgNoRi ToT Ce Te'NcOnJoAra,asta Nu InSeAmNa K O Sa DiSpArA
"Pentru Mine S`ar Lasa De Vagabontzeala Eu Sunt Iubita Lui Chiar Si Atunci Cand Ma Inseala,Stiu Ca E Doar O Aventura Goala,Si ca In INIMA Lui Tot Eu Sunt CAMPIOANA
"Va Veni Timpul Sa Vorbim Din Nou, Eu o Sa Rad De Multe Iar Tie o Sa`ti Para Rau
UiTa ca Ai Fost CandVa Viata Si SufLetu Meu, UiTa CliPele cu mine, UiTa Si SaRuTu` Meu.ViaTsa Mea Nu e Usa Tah Ca Sa IeSi Sa InTri Cand Vrei Tu In Ea"
"!~~ Tu Ca MinE nu Mai GaseJty; Eu Ca tIne numai Caut

Am auzit ca lumea vb mult Nu am timp sa stau s`o ascult.N`am timp de barfe.n`am timp de nici un gen de TARFE.
"Dupa fostul`, vine altu Aceleasi gesturi si cuvinte.Tot ca inainte.Il crezi apoi iti dai seama ca minte.Si`n final e o alta poveste.Aceasi scenariu.alte fete!"
"si-a dat lumea cu parerea ca sunt fata dulce ca mierea"
nu sufar de mine am arfe fine"
"Cateodată oamenii se impiedică de adevăr, dar de cele mai multe ori se ridică şi merg mai departe~
Sunt momente in care simiti atat de tare lipsa cuiva, incat iti vine sa il scoti din vise si sa il imbratisezi
*arfe de vedeta.bayety imi bat la geam.nu-i aud.am termopan
curand o sa te uit. o sa auzi ca te-am iubit o sa auzi ca am suferit si in curand o sa ma vezy zambind!
Pt mine barfa inseamna reclama fara plata asa ca barfeste fata inca o data si inca o data oryqm eu sunt cea castygata

Potsy sa ma urasty :X Nu te condemn da cand suntem fata in fata gandeste`te ca imy esti fan :X

Nu ma supar dyn contra sunt ferycyta dk eram un nymeny nu may eram barfyta Castyg oryce mecy in fata ta pe scena itsy dau scor iar dk o dau bara am gryja sa fye bara-gol :X

Nu plange, vyatsa merge inaynte Itsy vey gasy alta ca sa ma scotsy dyn mynte De vyna suntem aman2 nycyunuya nu iy e bine da pot tray sh` fara tine

Dc sa plang? Suflete sh` zambete pot si eu sag frang

Ma crezy o fyguranta o typa importanta Da te insely prea tare Aparentsele sunt inselatoare:XCaracteru tau infect ma provoaka sa`tsy dau jet! :X

Am auzyt ca frayery ma vb pe la spate Ma doare in pl de barfa ta Oryqm nu-tsy sufar fata U itsy tocesty gura eu imy trayesk vyatsa :X

N-am nevoye de educatsya corekta Sfatury sau tsynuta decenta Krytycyle spuse de un ratat pentru mine sunt un ****

Vorbele n-au valoare.Styu ca indyferenta doare Nu te ascult n-am nevoye de povestiItsy intorc spatele.plec si te lass a vorbesty

Respektu e ceea ce prymesty pentru ce faci sh`o faci bine U ma barfesti destul decy dyn respect ma pysh pe tine

Funda?

| YusukeUrameshi a răspuns:

Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
Cum poti dormi stiind ca visele tale sunt la mine in brate? cum vrei sa pot sta fara sa te tin in brate ? si sa dorm… fara sa te visez in somn? si sa plang… fara sa ma faci fericita?
Imi va fi dor…
Imi va fi rece…
Dar timpul nu va vindeca…
Ci doar va trece…
Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA.DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai?PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima…
Poate incerc prea mult sa m-amagesc… ca te pot uita, dar si-acuma simt pe buze… uneori… sarutarea ta!
Un carbune aprins
E usor de stins
O dragoste adevarata
Nu se stinge niciodata :X
Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt… azi toate astea ma streseaza. as vrea sa mai fiu macar acum putin copil…
Ai fost fructul interzis din care am muscat… Acum fara tine totul e schimbat
M-am mutat pe strada inimilor frante, in blocul suferintzei, la etajul dezamagirii, in apartamentul lacrimilor…
Va veni o zi in care imi vei spune: acum sunt pentru tine, nu pentru alta… iar eu cu lacrimi in ochi iti voi raspunde: ai fost pentru mine, acum fii pentru alta
Tine-ma aproape caci s-ar putea intr-o zi sa realizezi ca ai pierdut un DIAMANT in timp ca colectionai pietricele.
Pe-o petala de lalea,iti trimit adresa mea: ORASUL DORULUI,
STRADA AMORULUI,
JUDETUL IUBIRII,
BANCA INTALNIRII
Intr-o noapte o stea m`a intrebat:"De ce nu il lashi daca te face sa plangi?"….i-am raspuns:"Stea tu tzi’ai parasi cerul?"
* Daca cineva va scrie cu un cub de gheata pe soare sa stii ca te VA IUBI mai mult decit mine
Atunci cand iubesti pe cineva, deseneaza un cerc in jurul numelui acelei persoana in loc de o inima, pentru ca inimile se pot frange, insa un cerc nu se sfarseste niciodata.
As vrea sa fiu un nor, sa ma transform in ploaie, pe trupul tau s-ajung siroaie. De cate ori ma vei privi de-atatea ori sa-ti pot sopti "iubeste-ma, te pot iubi."
O sa-ti ascund buzele pe fundul marii sa nu ti le sarute nimeni. Ochii sub un crater de vulcan sa nu ti vada nimeni, iar inima ti-o leg de-a mea sa ramanem uniti!
Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde ca sufletul ma doare…
Iubesc 3 lucruri: soarele, luna si pe tine. Soarele ziua, luna noaptea si pe tine non-stop!
De ce ploua azi? de ce plange cerul? eu cred ca plange pentru mine… oare?
sau pentru tine… asa sa fie? dar ploua prea mult, cred ca plange
pentru amandoi, pentru ca inca nu ne-am gasit, maine daca e soare ,
ce zici ne intalnim?

u tine in gand, stau noapte si zi, si nu stiu viata fara tine cum ar fi.

10 vieti de'as sta cu tine tot ar fi putine

• Esti locu'n care intotdeauna m'am intors • Tu ma aduci la normal cand sunt intoarsa pe dos •
• M'ai atras cum ai stiut numai tu • Si'am ramas doar a ta cu sufletul • M'ai atras cum nu a facut'o altcineva • Si de atunci locul tau e in inima mea •

• In mintea si inima mea o sa ramai toata viata • Chiar si atunci cand am sa mor si in mormant am sa`ti duc dor ! •

» Ce spun acum bagati la cap: Eu va iubesc cu adevarat. Pe tine surioara mea. Si pe tine dragostea mea »

? Multi cred ca pot gandi pentru noi ? Dar noi nu inseamna mai multi ? Noi inseamna doar 2

? Mandria n`are loc in doi ? Ca ea e prima care naste un razboi ?

`• Fiecare poveste are un sfarsit. Dar. In viatsa. Fiecare sfarsit are un nou inceput. •

nu sunt doar cuvinte,cand spun (te iubesc),lasa-mi timp si o sa-ti dovedesc:*:X:*:X

N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti vreodata! Te iubesc!

u esti viata mea, ziua nu are rost fara dragostea ta, cand te-am vazut am stiut ca dragostea inca o victima a mai facut!

Nu pot sa-ti spun acum ce vreau .Nu pot acum eu nu mai stau. Un singur lucru ti-l rostesc. E acel simplu TE IUBESC ! "

Vreau sa stii ca zi de zi ma gandesc la tine,as vrea sa te sarut clipa de clipa si sa te am langa mine secunda de secunda… "

Te iubesc la nesfarsit si tot ce imi doresc este sa te am langa mine mereu! Te iubesc dragostea mea! "

Surasul tau o raza de lumina in viata mea, parfumul tau, aerul pe care il respir, de n-ai fi tu ce rol ar mai avea viata, un vis ar fi amestecat cu ceata… TE IUBESC !

" Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat ! "

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa TE IUBESC ! "

Daca as fi o planta as vrea sa fii apa mea, sa fii soarele meu, as vrea sa fii insasi viata pentru mine… te iubesc si te voi iubi mereu… "

" Am sa-ti spun un cuvant care doare : IUBIRE, pentru el exista remediu prin : dragoste, incredere, devotament, sinceritate, suflet, iar pentru mine acest remediu esti tu . . . "

" Ai grija de zambetul tau, de buzele tale, de sufletu meu… Ai grija de inima mea… Ai grija de noi si de dragostea noastra… "

" Daca as mai avea dreptul la o singura gura de aer mi-as tine respiratia pana ajung la tine sa iti spun ca te iubesc… chiar cu riscul de a muri… "

Ma trezesc cu gandul la tine… ma gandesc tota ziua la tine… adorm cu tine in gand… te visez… dar tot imi e dor de tine… Oare de ce? "

Ochii mei de un ocean mare vor sa te priveasca, buzele mele tanjesc dupa sarutarea ta, si inima mea cu un suflet mare vrea iubirea ta, ce zici imi poti oferi astea? "

Ma gandesc la tine asa cum se gandeste un copil la viata, te doresc asa cum doreste un insetat un strop de apa, mi-e dor de tine asa cum ii este dor omului de libertate… TE IUBESC ! "

Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primu pas . Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

-As fi renuntat la tot pentru tine !Tu ai renuntat la tot,dar si la mine.

-Am invatat sa iubesc un prost

-Vorbeşte mult , e stresantă , râde întruna şi fără motiv . Prin felul ei de a fi te face sa o adori.

-I am not single, I'm romantically challenged.

-O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli.Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi .

-Ma-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ti-e mai bine?

-Esti mereu pe langa si cred ca n`are rost sa te mai astept.Te maturizezi prea greu...si stii ca nu sunt ma'ta sa te iert mereu !

-Iubitu' meu se respecta .are langa el blonda perfecta(daca esti blonda)

-Nu te vreau` in viatsa mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-Iti mai zboara pe la urechi un "buna,stii, ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna

--Cand vine vorba de el , sunt o persoana egoista:X

-Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi . Eşti prea mândru sa o opreşti . Crezând ca vine inapoi .

-Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !

- Si totusi esti chiar tu,cel care imi reda zambetul ;x

-I'm not addicted? I'm just affraid of that voice says: "goodbye ! "

-Do you feel my love for you, makes you happy sets you free? ;x

--Au fost si certuri si nu pot minti.Dar supararea nu tinea mai mult de o zi .

- Ramai aici.nu ma intreba ce simt

-Am sa incerc,dar nu stiu cum sa iti spun ca am nevoie de tine

- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

--Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic . Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.

--Mai stii?Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand!

-O vrei asa cum este ea. Esti norocos ca e a ta.

--C*aie mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar?

-El e singurul ce poate ,sa'mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate !

-spune`mi cum ma faci , cum de ma atragi ;x . vrei sa te vreau , de fapt imi placi

--stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii lui sa fiu...cea mai importanta fata

-Erai cu mine in bratze cu mine de manaa`! Ne simteam bine cand eram impreuna

-Are o aura ce te`atrage, Stie ca o placi, de`aia nu te lasa`n pace .

-Te ador mereu ,pe cuvantu` meu *

-Nu o lasa sa plece,tu o iubesti si ea te iubeste

-Iubesc din nou,zambesc din nou.Este ceea ce conteaza

-Si tot astept dupa tine,astept sa vezi cat de mult tin la tine

-Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zambetul meu .

Nu as putea` sa te la`s iubirea mea, pentru nimeni viata mea nu as renunta la dragostea , te voi iubi ori ce ar fii pana soarele va muri`

Chiar daCa iTI gResesC Chiar daCa sunT mOmenTe canD iTi LipsesC sa nu uiTi ca sunT defapT LanGa Tine sh` Te iubesC
E micaa; Sh uneori nesuferita . Dar si asa: Te iubeshteee fara limita
orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste,dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc
Pentru toate fetele care te vor pe tine/Sa stie toate ca nu au loc de mine!
->Cine a Fost La Rau Sh Bine Trup Sh SufleT Ptr TyNe? ?Cine Te`a IuBit MeReu? Cne Alta Decat EU
Desi am trecut prin multe suntem totusi Impreuna `! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana
StIe cand Sa RaDa,sTiE cAnD Sa fiE SupArAta,cand iN oChII taI Sa FiE CEa MaI ImPoRTaNta FaTA !
O fata care n`o sa te tradeze . O fata care atunci cand iti e rau starea aia sa ti`O fenteze . O fata care e mereu langa tine . O fata a carei privire iti va face bine
~vReaU ;x cE`i aL mEu` sA fiE aL meu~,~ NimeNi sA nu iuBeaScaa cE iuBesC eU ;x~
Asa e sh va fi mereuu`, 0 fata buna langa un baiat rauu` :X
Treptat si-au spus primul te iubesc Apoi mie dor de tine Fara tine nu traiesc .Zambesc cand se vad Plang cand se cearta Si indiferent de fapta ei se`mpaca si se iarta ! )
In fiecare clipa vreau sa-mi spui, Ca ma iubesti, Nu vreau nori si ploaie,vreau doar soare Sa-mi daruiesti.
te-am InvataT Sa Nu Crezi Ce Spun Unii Ca Tu Saruti Gura Mea NU Gura Lumii
Sa iubesti nu e nimic. Sa fi iubit e ceva. Sa iubesti si sa fi iubit e totul
Nu e armonie ca nu suntem in povesti , chiar daca ne mai certam, ne impacam in timp ce clipesti, `
.Concluzia este ca oamenii nu sunt niciodata perfecti, dar dragostea poate fi
Traieste ca si cum ai muri maine!iubeste ca si cum ai trai vesnic
Ţi-am dat atâta dragoste, căci fără vrere am devenit vampirul sufletului tău.
A iubi nu inseamna a ne privi unul pe celalalt, ci a privi amandoi in aceeasi directie
Iubirea este singura datorie pe care o cunosc.
Dragostea inseamna sa nu trebuiasca sa iti ceri iertare niciodata.
Noaptea ne-a cuprins intr-un mister,cu tine parca as fi in al noua lea cer.Iama in brate,sa te simt aproape,langa inima mea.Sti imi doresc doar un pik din dragostea ta
grea e viata unui peste cand traieste pe uscat dar mai grea a unei fete cand iubeste un baiat
Vrei sa te injur?
Sa'mi bag inima in pieptul tau,sa'mi sugi sufletul si toata iubirea pe care ti'o port!
Sa te omor cu iubirea mea,sa te ia dragostea mea,sa ma fugareasca cu tine.
Auzi ? Sti ceva?
Ia mai du'te in sufletu meu ca m-ai facut sa te iubesc
Era odata o fata oarba si s-a izolat de toti si toate nu vroia sa stea cu ea decat prietenul ei. Tot ce-mi doresc mai mult e sa pot vedea lumea din jurul meu, spunea ea -Vrei sa te casatoresti cu mine? i-a propus intr-o zi baiatul -Nu ma voi casatori daca nu pot vedea La ceva timp, pentru fata a aparut o pereche de ochi donati a putut vedea si in momentul cand s-a uitat la prietenul ei a vazut ca si el este orb -"Nu ma pot casatori cu un orb" a spus fata si s-a intors sa plece Inainte sa dispara sunetul pasilor ei, baiatul i-a soptit : "sa ai grija de ochii mei te rog"
Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat !
Am oprit o picatura de apa si i-am vorbit de tine, dar ea mica si indiscreta a spus la toti, si acum cand ploua aud numele tau peste tot
A iesit soarele sau doar ai zambit?
El a fost mereu langa mine cand restul m-au lasat
Si a fost mereu cand toti pe la spate m-au acuzat
El m-a ajutat incet incet sa devin ce sunt acum
Si tot el mi-a aratat care este cel mai bun drum
Toate Te Vor Macar O NoapTe Dar N`ai Timp De VagabOante Le VrajesTy Le IneBunesTy Le Dai Idei Le Dai SperanTe Dar Cand Vine VorBa De IuBiRe Le Zici Ca Ma Ai Pe Mine !
Ochi am pentru totzi Inima am doar pentru unul
Poarta`te Frumos cu Ea,Ca E Prea Mica Shi Nu stie Ce Vrea Spune`i Da Cand Spune Nu Zambeshte`i Cand Itzi Zambeshte Cand Gresheshte N`o Certa Ca E Prea MiCa Shi Nu stie Ce Vrea
Educata de destin.simt mult.arat putsin.
Diferita , nu pot fi comparata, nici cu toti banii din lume nu pot fi cumparata, greu sa ajungi la mine firesc, sunt multe ca noi ... da nu toate stralucesc :*
Nu vreau bomboane, ciocolata, nici parfumuri frantuzesti Cu o floare si`un sarut imi demonstrezi ca ma iubesti"
poate eu nu stiu ce`i dragostea ,dar d tine` m`a legat ceva ;

Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga
Nu iubesc pe orisicine
Te iubesc numai pe tine

rad cu tine si glumes
poate crezi ca te iubesc
eu iubesc dar nu pe tine
cand am chef iti spun pe cine

sunt copilul care se murdareste cu ciocolata.
sunt adolescenta care danseaza în ritm alert.
sunt romantica incurabila care subliniaza citate.
sunt artista care îmbraca roluri.
sunt timida care nu saruta prima.
sunt suportera care aclama din tribune.
sunt femeia plina de pasiune.
sunt pictorul buimac în varianta feminina.
sunt postasul cu scrisori de amor.

acum ca am auzit iar trenul dupa un timp în care încetase sa vorbeasca am simtit ca e vara iar.
si ca noptile de vacanta sunt cele mai bune confidente. fiindca ele asculta, dar nu raspândesc taine asemeni omului, ci le desfac în zori sa le topeasca Soarele.

daca as fi nor, te-as invita sa dormi pe mine.
daca as fi vedeta, mi-as cauta numele pe google.
daca as fi clepsidra, mi-as deserta nisipul la 16 ani.
daca as fi mazare, as fi cea din reclama bonduelle.
daca as fi o zi, as fi vineri.
daca as fi o luna, as fi august.
daca as fi cafea, te-ai droga cu mine...

TU...doar tu
esti fiinta care ma face sa traiesc.
TU...fiinta care ma face sa zambesc
chiar si pentru o prostie.
TU...fiinta care imi spune cat sunt de frumoasa
chiar si dimineata dupa ce ma trezesc.

esti patetik si tu sti
nu mai cred in jucarii
tu mereu crezi ca pun botu
hai ca faci pe idiotu

Lumea e rea stii bine , asa a fost mereu , oricum nu fi dezamagit ca poate fi si mai rau

Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine. Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Am invatat azi ca viata nu e roz
DAR pensula e in mana TA
De TINE depinde cum o fardezi

In viata este ca la bal mascat , cand toata lumea isi scoate masca , piere veselia

Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!

Nu mai sunt fetitza pe care o stiai tu mai de mult
Poate nici n-ai observat
De la un timp am mai crescut

Nu ma-ntreba ce gandesc, Nu ma-ntreba ce doresc, Traiesc prin tine, Nu ma-ntreba de ce rad, Nu ma-ntreba de ce plang, Imi e bine

Sunt clipe din trecut peste care am trecut...sunt momente in viata care sincer m'au durut.sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate.sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

In viata este ca la bal mascat , cand toata lumea isi scoate masca , piere veselia

Tu tzineai Mult la el,.º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul.º•
Totzi imi spun ca nu estipentru mine! nu`i nimic.sunt eu pentru tine!
Nu poate sa`l uite•Tzine mult la el•Shi chiar daca iubeshte un golan•N`o sa`l lase pentru altu` cu bani in buzunar
Trecem peste tot ...Trebuie sa insisti ... si inca ceva Itzi multzumesc ca existi
Multe s`au spus, multzi ne-au vorbit, dar stii tu vorba noastra "Suntem de nedespartzit!"
.[ღ•]Nu asculta ce zice lumea`i plina de venin...Doar tu cu mine restu` conteaza mai putin[•ღ]
.•Nu`mi pasa ca zic unii ca nu estipentru mine,Nu`mi pasa si am un motiv... Eu chiar Tzin la tine!•
Nu ma`ntreba ce gandesc! Nu ma`ntreba ce`mi doresc! Traiesc prin tine! Nu ma`ntreba de ce rad! Nu ma`ntreba de ce plang! Imi e bine!
Lumea iubeshte barfa dar viata mea`i a mea , e treaba mea ce vreau sa fac cu ea !
Indiferent de ce`o sa fie, noi vom fi ca’n prima zi, caci ce avem e special, ca orice ar fi vom trece peste, ca ne iubim si e normal
Ehsti cea mai importanta persoana din viata mea...esticel mai bun lucru care mi se putea intampla
La inceput ♥,...iti aduci aminte cum era ? Inca de cand ne-am cunoscut, loc de cuvinte nu era ♥
Multzi cred ca pot gandi pentru noi Dar noi nu inseamna mai multzi Noi inseamna doar 2
♥Nu O Lasa ca Tzine la Tn!|Te Iubeshte!|.Shi Tot ce Face, Face Pt Tn!♥
.[]Oricat vor unii nu ne despartzim,Orice spun altzii noi ne iubim[]
Ca e un golan?stiu prea bine.si mai stiu ca acest golan ma iubeshte doar pe mine!
[]Mereu am fost si voi fi slabiciunea ta dar si tu estifebletzea mea[]
♥Te port mereu in gand si crede`ma pe cuvant K mor de dragul tau cand te vad razand!♥
♥Chiar daca uneori greseste si nu crede in tine, ea te iubeshte prostule si tzine la tine♥
♥Nu`mi doresc nimic pe lume decat sa fii langa mine si atunci cand mi`este greu , sa plang pe umarul tau! ♥
♥ºNu ma Schimb pT nimeni,E muLt prea grEu.Nu renuntz La nimic.IubeSc cE e aL meu!º♥º

Fara dragoste suntem orfani de toate fara pasiune suntem ca o moara de vant spanzurata in vid!

D-zeu ne-a dat 2 picioare sa mergem 2 maini sa tinem 2 ochi sa vedem 2 urechi sa auzim dar de cene-a dat o sg inima? Pt ca pe cealalta i-a dat-o altcuiva ca tu sa o gasesti.

Un duh mi-a promis 3 dorinte. Eu i-am spus ca nu vreau 3 nici macar doua ci una singura: Mi-as dori sa te am pe tine!

Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc .

Ce sa scriu?…nu incap decat 160 de caractere…oare de cate ori pot scrie TE IUBESC ?

Nu rupe firul unei prietenii caci chiar daca il legi din nou nodul ramane…

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii caci ea daca te considera vrednic iti va indrepta ea cursul!…

Picioarele tale sunt obosite?Pt ca ai alergat prin mintea mea toata ziua….

Tot timpul sa desenezi cercuri in jurul celor pe care-i iubesti nu inimi pentru ca inimile se pot rupe, dar cercurile nu au capat.

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine .dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…

A te indragosti este atunci cand ea adoarme in bratele tale si se trezeste in visele tale!

Iubirea e un cantec ce toti il canta des dar nu la toti el are acelasi inteles.

De ploaie te poti ascunde dar de dragoste n-ai unde caci oriunde te-ai ascunde ea la inima patrunde .

Daca vreodata iubirea te va lua pe aripa ei…nu o alunga! caci vei regreta…!

Nu putem merge departe in prietenie daca nu suntem dispusi sa ne iertam unii altora micile defecte…

Nu incerca sa gasesti iubirea absoluta pentru ca nu exista. Totul este relativ pe lumea asta pana si iubirea…

O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara.

Pierduta lucire din raza de luna frumoasa mea umbra nebuna frumoasa lumina scapata din stele cazuta-i din noapte in visele mele…

Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda.

Cand iubirea acel puf de papadie ce vine mereu si pleaca cu primul fir de vant va trece si pe la poarta ta atunci vei sti ca m-ai intalnit…

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume; cel mai trist lucru este sa suferi din iubire…

Fara IUBIRE nu exista viata! IUBITI-VA! Si alungati bezna aceasta ce ne sugruma in fiecare clipa!

Dragostea sau Iubirea este un giuvaer de mare pret dat in dar fiecarei fiinte umane. Daca l-ai pierdut viata ta nu mai are nici un sens…

Dragostea… darul cel mai de pret al omenirii… traim pentru dragoste… pentru o felie de iubire…

Cand amintirea iubirii iti da fiori sa stii ca este un gand de-al meu trimis spre tine… pentru a te ajuta sa adormi cu mine in gand!

Dragostea e ca o stafie. Multi vorbesc despre ea dar putini o vad intradevar.

Ai incredere in mine! oricatzi baietzi ar fi in jurul meu nici unul nu`i ca Tine

Iubire esti uimit, fiindca vezi ca m`am schimbat, ca nu mai sunt aceiasi pustoaica usor de manipulat !

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea ,nici macar persoana care puteam sa jur ca ma iubea!

Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Daca o privesti cand se misca e ametitor!Extraordinar,este verdictul tuturor!

Imi amintesc fara sa vreau de lucrui care m`au schimbat...

Aiurea mint ca nu`mi pasa, aiurea spun ca nu mai conteaza, aiurea ma prefac ca sunt bine...Ce greu e sa invingi cand lupt cu tine!

Astazi te-as stange in brate asa cum n.am mai facuto niciodata daca m.ai lasa.

Chiar de`ar fi greu,tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme, tot as glumi!Pentru ca stii: viata e grea si lumea e rea.Cum as putea sa rezist,daca nu m`as purta asa?

Fiindca cea mai irosita zi din viata...Este aceea in care nu ai zambit!

Si-ar fi mai simplu si mult mai usor...sa nu-ti mai pese uneori?"

Nu-i cere unei femei imposibilul.E capabila sa ti-l ofere si singura.

Mintea mea nu poate sa te uite. Ochii tai ii vad inainte sa ma culc, nici eu nu stiu ce mi-ai facut [:-P]

Te sarut, iti spun cat insemni pentru mine, tu zambesti, ma privesti, nu vrei sa se termine []

Un ideal ireal, eram nimic pan-acum ceva vreme. Cu tine tot ce-i ireal am uitat ce vrea sa-nsemne

Vreau sa traiesc sa zambesc si sa gust viata asta langa tine. Ai reusit sa ma lasi fara trecut intr-un prezent viitor de armonie []

Vreau sa zburam printre priviri false minciuni si ura lumii. Sa inchidem ochii si sa zburam sa nu ne pese de ce spun unii []

E o poveste fara nume si fara autor scrisa cu parfum d aripi albe care se zbat in zbor

Eu si tu... suntem perfecti intr-un cadru imperfect []

Dac-ar fi ceva pe lume pentru care as muri nu as sta deloc pe ganduri stiu ca ochii tai ar fi. Ochii tai ii confund mereu cu marea, ma inec in ei. ei imi spun ce vrei []

Nu-mi pasa ce spun altii nicidecum, sa fiu fericita asta imi doresc acum []

Esti gandul meu bun cand ma ascund in fum si spun ca poate o sa am cu tine un final de drum

Ia-ma de mana, liniste-te suntem doar noi 2.Nu stiu daca ti-am zis " ador buzele tale moi’’

La pieptul tau incet cand ma asez... inchid ochii si visez, dar de parfumul tau ma trezesc. Gresc oare cand iti spun ca te iubesc? Nu cred ca sincer si din suflet stii ca eu il rostesc

Atunci cand te uiti la poza mea ai vrea sa iti vorbeasca ca sa iti spuna "te iubesc"

e noapte, e tarziu, de vei auzii in jurul tau suspinuri sa nu te speri...e sufletul meu ce ar vrea sa adoarma langa tine!

Daca asa putea te-as da zimbetu meu ca sa te vad mereu zimbind. Te yubesc!

Parfumu meu in bluza ta...stilul meu in mintea ta.vei cauta priverea mea in fiecare EA din viata ta:X

vrei sa sti ceva?tu esti viata mea

Ce e dragostea? nevoia de a iesi din tine insuti!

Nu`mi doresc sa insemn ceva pentru oricine…imi doresc sa insemn totul pentru tine!

E golan? o stiu prea bine.,dar golanu asta ma iubeste pe mine!

Cu tine nu ma astept la un final !
Un vis frumos in care noi doi ne-am pierdut !
Zi de zii ma indragostesc de tine iar si iar !
As vrea sa simti cat te iubesc . :X
Dupa tine? M`am aprins dintr`o data!
Langa tine cerul e deschis , esti o parte din rai !
Si nu trece clipa fara sa te iubesc!
Vreau sa ma iubesti fara niciun regret!
O secunda langa tine e deajuns si zambesc !
EL, nu e ca restul...EL e pur si simplu EL!

Doar in doi am inceput povestea asta
Doar in doi am inceput sa simtim dragostea
Doar in doi am scris romanul asta
Te rog nu intrerupe pagina

Hei,am inceput sa ma gandesc zi de zi
Oare ce va urma, oare cum se va sfarsi
Oare cum vei ajunge sa imi spui "Te voi iubi"
Caci amandoi am inceput cu dreptul...hei sti,
Sa privesti in ochii mei sa m'alini cand imi e greu
Sa`mi zambesti cand e nevoie, sa apari in visul meu
De mi`e rau, ai invatat sa ma ingrijesti
Si orice lacrima cu grija si usor incepi s`o stergi
Te gandesti chiar si la urmatoarea zi
Si la timpul in care impreuna iar vom fi,baby,
Hai...nu e mult pentru o zi,
Vreau din ce in ce mai mult,
Stiu ca poti sa ne iubim
Ooo da, e din ce in ce mai bine
Ai retrezit copilul ala care demult l-am alungat din mine
E bine, trecutul meu inlacrimat deja l-am dat uitari
Tu ai facuto delicat
Pe pieptul tau incet cand ma asez
Inchid ochii si visez, beat de parfumul tau ma trezesc
Gresesc oare cand iti spun ca te iubesc?
Nu cred... ca sincer si din suflet stii ca eu il rostesc
Te privesc, la revedere acum plec din visul tau
Iti spun noapte buna, ingerash te voi iubi mereu... mereuu

Te iubesc pentru ca:
Imi alungi singuratatea intr-o lume plina si aglomerata.
Te iubesc pentru ca, fara tine e greu si nu ma pot regasi.
Te iubesc si sunt definitia fericirii eterne.
Te iubesc pentru simplele banalitati pe care le faci, Te iubesc pentru ca bei apa,
Pentru felul in care te incalti,
Pentru felul in care porti diferite obiecte pentru clipele alaturi de tine,
Te iubesc pentru ca imi zambesti,
Pentru ca ma alinti,
Pentru ca ma imbratisezi.
Te iubesc pentru ca traiesc implinirea mea totala.
Te iubesc pentru . .
Te iubesc pentru tot ce esti.
Stii ce?
Te iubesc si pentru simplul fapt ca existi:X

Pt ca langa tne mi`e bineNu exista tu` sau eu,exista doar Noi`:X

mi-e drag de tine de mor , ca lumina ochiilor , si asa va fi mereu doar al meu ejti al meu doar al meu
Suparat ma faci sa rad
Si de fericire ca te am ma faci sa plang
Cand gresesc mereu ma ierti
Supararea trece repede fara sa ma certi
Pas cu pas langa mine ai ramas
Bine sau rau tot cu mine ai tras
Ceas de ceas numai in gandul meu
Si cand am sa mor am sa mor de dragul tau
Orice fac oriunde ma duc te iau peste tot cu mine in suflet si gand
Te iubesc oricine spune usor dar tot ce am in suflet e pentru tine pana atunci cand am sa mor.
Pot renunta pe lume la orice pot renunta , la tine nu as putea
As muri daca de maine nu te-as mai avea
Ce`ar mai insemna , ce`ar fi viata mea fara cu tine in ea.

←♥→Baby. tu m-ai invatat. S-am incredere in mine. in tot ceea ce fac ...Mi-ai spus ca totul e usor in doi... Ca nimeni,.niciodata. nu va sta intre noi.←♥→

Tu mă faci să mă simt ca o reginâ, Ca o prinţesă-n castelul ei fermecat

Si uite ceva foarte dragut.

Vreau, un baiat... care sa ma gadile,sa ma ciupeasca, sa mi puna piedica pe strada si sa radem impreuna de asta, care sa stie si sa poarte o conversatie pe teme filozofice, un baiat care sa abereze, dar sa fie si scurt si la obicet cand e nevoie. Cineva ... cu care pot sa ma duc in parc si cu care sa ma simt in largul meu atunci cand mergem vara la o terasa de fitze care sa stie sa glumeasca atunci cand trebuie si care sa stie sa fie serios atunci cand se impune. Cineva care sa ma tina strans de mana care sa ma cifuleasca sa ma traga de par sa ma muste, un baiat care sa ma stranga tare in brate, unde sa uit de tot. Un baiat,care sa gaseasca creierul unei fete mai interesant decat sanii ei , care sa-mi zica ca sunt frumoasa atunci cand sunt nemachiata si imbracata in trening ,nu o persoana care imi zice : "azi esti buna". Cineva care stie ca interpretez orice cuvant, si care nu-mi bate apropouri. Vreau un baiat care stie ca mi place ciocolata, care stie ca mi place sa ma maimutaresc, care ma intelege ca uneori sunt un copil retardat si alteori imi doresc sa port o discutie care sa mi starneasca interesul. Vreau pe cineva care sa NU-mi zica "te iubesc" din prima luna. doar ca sa ma bage in pat. un baiat care stie cum sa ma ia cand sunt suparata . Cineva care intelege ca am un orgoliu prostesc si ma supar din orice.Un baiat care stie ca pentru mine nu conteaza cuvintele, ci gesturile mici, chestiile nebunesti, care in ziua de azi nu mai conteaza pentru nimeni. Un baiat care sa ma opreasca in mijlocul trecerii de pietoni doar pentru ca vrea sa ma sarute. Un baiat care sa danseze cu mine,oricat de prost s-ar misca. O persoana care sa-mi dea mesaj in timp ce suntem chiar unul langa celalalt. Cineva care sa ma sarute pe obraz. O persoana care intelege ca prietenii sunt foarte importani pentru mine, cineva care intelege cand simt nevoia sa ies cu gasca la suc, sau cu fetele. Cineva care da libertate cat sa nu ma simt sufocata si care e gelos atat cat sa simt ca tine la mine. Cineva care nu ma judeca dupa aparente. dupa prieteni sau dupa marca gentii mele,cineva care nu ma judeca dupa spusele altora ci dupa felul in care ma descopera el. Un baiat care isi doreste sa ma cunoasca.care isi da seama cat de complicata ,ce fenomen anormal sunt. Un baiat complex. cu simtul umorului, cu imaginatie, realist dar si romantic. cu picioarele pe pamant dar si visator,si mai ales o persoana cu foarte multa imaginatie si spontan. O persoana care sa-mi starneasca interesul sa-l cunosc, o persoana care ma recucereste in fiecare zi . care uraste rutina si lucrurile comune. Un baiat care sa ma tina in brate noaptea si care sa se trezeasca cu jumatate de ora mai devreme. doar ca sa ma priveasca cum dorm. Cineva care sa asculte o melodie.si sa se gandeasca la mine. care se bucura cand e soare. O persoana cu care sa ma opresc in mijlocul intersectiei pe tocuri si sa impingem la Dacia lui,si sa radem ca prostii,o persoana care intelege ca lucruile materiale se duc destul de repede. O persoana care ma atraga atat de mult incat sa nu-mi pese ce masina conduce. sau cu ce ma duce acasa. O persoana cu care sa ma simt in largul meu . si care sa simt ca ma apreciaza pentru felul in care gandesc si pentru nebuniile pe care le fac.si care ma fac pe mine sa ma simt vie.