| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi.

Totul a inceput in clasa aVa cand aveam la scoala numai note de 9, 10, rareori 8 si aveam numai un 7 la istorie.Am fost premianta cu locul 1, dar totul s-a schimbat din cls aVIa(acum).

Semestrul 1 am mai du-so eu cu un 8, cu un 9...
Dar semestrul 2 l-am facut varza.
Am numai note de 7, 8 si incep sa cobor din ce in ce mai mult.Am si 6 si simt ca innebunesc.
Pana si la romana, unde pana acum aveam 10 pe linie acum am 7.sad

Cel mai rau ma sint cand ma gandesc ca am dat test la geometrie si la algebra si am facut varza la amandouacrying
Simt ca la geometrie am facut de un 6, dar la algebra am facut de 4crying.

Nu am luat niciodata note mai mici de 6 si mie teama. Nu stiu ce e cu mine, nu mai invat, nu mai pricep nimic.

Singura materie la care am 10 pe linie e engleza in rest TOATE sunt de 8 si 7.

Help!

4 răspunsuri:
| Memories a răspuns:

Vai de tine cand o sa ajungi la liceulaughing

| mizukori a răspuns:

Pai daca vrei sa iei numai note mari trebuie sa te straduiesti mai mult exemplu:sa nu inveti cu tv-ul aprins sau sa nu te distraga altceva. Oricum eu cred ca daca tu o sa muncesti mai mult o sa ai note mai mari pup:*

| DeepKiss a răspuns:

Stai linistit/a. Totul se va rezolva, nu trebuie sa te agitiwinking. Du-te la pregatire la romana/mate si cu timpul vei revenii la stadiul unde ai fost. :*

| DeepKiss a răspuns:

Stai linistit/a. Nu trebuie sa te agiti pentru note. Se intampla. thinking Incearca niste pregaiti la mate/romana si cu timpul iti vei revenii. :*