| brunettenini a întrebat:

Buna vreau sa slabesc prin dieta oric dieta cat d dura sa nu necesite bani multi sau sport am 16 ani 62kg1, 65 funda

Răspuns Câştigător
| Dana9715 a răspuns:

Pai, eu timp de 3 saptamani am sarit in fiecare zi 500 sarituri cu coarda si n-am mai mancat paine si dulciuri si am slabit cam 8 kg. bineinteles dupa mam mentinut n-am mai facut ca inainte

1 răspuns:
| iflirius a răspuns:

Crede-mă, nu există dietă fară sport! Câte puțin nu strică. Eu îți recomand o dietă care durează cam o săptămână :

- Ziua 1 - ziua legumelor.
În această zi trebuie să mănânci doar legume! Să faci salate sau alte combinații nu strică! Ar fi chiar interesant!
Ziua 2 - Ziua fructelor.
În această zi mănânci doar fructe fără nimic altceva!

Ziua 3 - Ziua lactatelor
În ziua lactatelor ar fi bine să nu te lăcomești în privința mâncării. Ai putea să mănanci dimineața un bol de lapte cu cereale. Cerealele să nu fie de ciocolată sau alte arome prea dulci. Seara poți încerca un fruct.
Apoi până la sfarșitul săptămânii poți continua așa si nu uita ca in fiecare zi să alergi, fie pe jos fie cu bicicleta și să faci exerciții fizice!
Succes și să fii cât mai creeativă cu mâncarea!winking