| Dodan_Crina_1989 a întrebat:

Vreau sa stiu daca pot mari un inel de logodna,mentionez ca are si cateva pietre in lateral,si daca pot, la ce bijuterie ma pot duce?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

La orice atelier de reparații aur/argint se poate face acest lucru.
Se poate lărgi printr-un adaos de material, pe care-l vei plăti la gram. La preț, în mod sigur, se va adăuga și manopera.

| cristimihailov a răspuns:

De regula chiar de la magazinul de unde a fost cumparat. Se largeste relativ usor, nu este ceva foarte dificil. In general ia pana in 20 de minute, cu tot cu asteptare.

| AleexNC a răspuns:

Da, poti, nu este greu de facut asta, poti intreba de la magazinul de unde l-ai cumparat thinking

| RalucaGabriela12 a răspuns:

Din cate stiu eu, un inel care trebuie marit este topit si facut din nou.