| Life_6204 a întrebat:

Astazi m-am hotarat sa o cer pe prietena mea de sotie. Si lucrul acesta vreau sa il fac cat mai repede o iubesc foarte mult! Avem 3 ani impreuna eu am 21 de ani iar ea are 20. Problema e ca nu stiu cum sa fac cum sa ii zic... am foarte mari emoti din seara asta. Am fost azi si am luat un inel de logodna. Imi puteti spune cum sa procedez? In special cei cu experienta. Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu prrea am experienta in asa ceva insa o cina romantica nu ar strica.big grin

| unione a răspuns:

Vezi sa nu iti dea papucii daca ii spui

| Daysukki a răspuns:

Nu sunt experta dar fa-o din inima.inima ta ce-ti zice sa faci? ce-ti zice in legatura cum sa o faci? fii original,nu ai nevoie de ajutor! ASCULTA-MA! eu sunt fata! nu e importanta cum o zici sau cum o faci. doar fa-o! nu exista "momentul" potrivit! ai incredere, uitate adanc in ochii ei si spune-i :te rog, maritate cu mine!
ai incredere in mine.va fi bine.va doresc numai fericire! sa va bucurati de ea impreuna. gestul conteaza cel mai mult.

| Necunoscută a răspuns:

Mult noroc! Casă de piatră! Tot binele din lume :*.

Spune-o din suflet. valorează mai mult decât orice făcut de altcineva. O să fie bine! day dreaming

| Kataloasa a răspuns:

Foarte frumos. Cand sunteti doar voi doi, ii spui direct eventual sa o intrerupi din vorbabig grin ii spui "VREI SA FII SOTIA MEA?" iti spun eu ca. va ramane interzisa
Succes. Fundita?love struck

| kkkmakafull a răspuns:

Spuneo pur si simplu! sa va dea dumnezu' o casnicie fericita! si multi copii!:*

| NOinformation a răspuns:

Spune-i ce simti! nu fi timid! noroc! big grin casa de piatra!