| ツツツ a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva thinking
Mi-a venit menstruatia pe 4 ianuarie si nici acum nu mi s-a terminat. Este posibil ca prima menstruatie sa tina mai mult happy?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Prima menstruatie te poate tine mai mult ca decat ar trebui [pe mine m a tinut aproape 2 saptamani]

evenso
| evenso a răspuns:

Menarha ( prima menstruatie ) si menstruatia in general poate dura intre 3 si 7 zile.

| ツツツ explică (pentru evenso):

Da, prima menstruatiehee hee

| Miza a răspuns:

Dacă e prima ţine în jur de 3 - 6 sau chiar 7 zile. Depinde de fiecare corp. Pe mine prima oară m'a ţinut 4 zile.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Menstruatia tine intre 3-5 zile.Dar daca e prima data poate tine intre 4-7 zile.Pa,pa

| mel24 a răspuns:

Mai este posibil sa tina intre 3-8 zile! cel putin la mine s-a intamplat o data sa ma tina si 8 zile! dar de obicei am ciclu regulat si ma tine 3 zile! asa ca stai fresh* nimic sa te ingrijorezi!

| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

In medie dureaza 5 zile, prima, teoretic(sunt baiat, vorbesc din carti, nu din experienta) cu o zi in plus, deci posteaza iar intrebarea in sectia Sanatate daca persista dupa 10

| CoCoundervibe26 a răspuns:

De obicei tine mai mult, acum depinde si de corpul fiecareia! happy

| ramonika12 a răspuns:

Buna da depinde de organism mie cand mi-a venit prima oara a durat 6 zile apoi in celelat luni a durat mai mult