| xIuliiia a întrebat:

Buna vreau sa va intreb si eu ceva...Ce profil credeti ca mi s-ar potrivi daca am media 8 la mate si imi place mate, imi place biologia..engleza..adica cel mai mult imi place mate.ce credeti ca ar trebui sa fac adica la ce profil sa ma duc? [totusi vreau sa am un viitor...happy ] P.S nu imi place fizica dar in schimb imi place chimia

Răspuns Câştigător
| radubradu94 a răspuns:

Mate-info. Nu are rost sa te bagi la altceva atata timp cat iti place matematica ^.^ Si o sa gandesti mult mai clar si mai limpede in viata dupa un profil real, crede-mawinking

5 răspunsuri:
| CristinaPaula a răspuns:

Pai poți sa mergi pe mate-info. O sa faci multa matematica, o sa faci și fizica și chimie, dar o sa vezi pe parcurs și la BAC ai de ales intre materiile astea... Oricum ai timp, eventual sa mai ceri păreri de la cei de la mate-info, cum e și asa. Eu sunt la filo și când vad ce fac cei de la mate rămân muta, dar dacă iți place, fa ceea ce dorești tu și ceea ce simți și nu te gândi asa mult la viitor, desigur ca o sa conteze și asta dar viitorul o sa ți-l faci pe parcurs din orice. Le poți cere și profesorilor sfaturi și eventual sa va ducă sa vizitați un liceu, doua. Sper ca ți-am fost măcar putin de folos.

| CristinaPaula a răspuns:

Am uitat sa-ți zic ca dacă o sa mergi pe mate-info dacă o sa iți placa mai departe, la facultate o sa poți merge pe IT și asa cred ca ai viitorul asigurat ținând cont ca e o meserie căutată și bine plătită.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Te duci la mate info sau la stiinte. la stiinte faci 2 ore de mate si bio chimie si fizica cat incape (6 ore xD ). la mate info trebuie sa iti placa informatica si restul faci cate 2 ore.

| Piticottt a răspuns:

Sau filologie happy

| otilia1999 a răspuns:

Filologie sau stiinte naturale