| XestediferitdeY a întrebat:

Vreau si eu status de fericire, despre viata, amintiri... dar nu de dragoste sau suparare.

2 răspunsuri:
| Șeerbi a răspuns:

Http://www.statusuri.ro/ :) sper ca te-am ajutat

| vioricaa a răspuns:

Iubesti viata? Atunci nu risipi ca un nesabuit timpul, caci din timp este facuta viata!

Ce este viata decat un sir de nebunii inspirate, greutatea este sa le alegi pe cele demne de a fi facute.

Cat traim, nu putem sti de la inceput ce e incheiat si ce nu.

sa nu uiti niciodata trecutul doar ca sa te gandesti la viitor.

Azi-noapte mi-am rugat îngerul să te păzească. Dar a venit mai devreme. L-am întrebat de ce. A zâmbit şi mi-a spus că un înger nu pazeşte alt inger!

am rugat un inger sa te pazeasca mereu pertru ca tu esti si vei ramane mereu in sufletul meu

amintirile sunt cele mai frumoase, iti amintesc de oameni care iai avut alaturi sau inca ii mai ai.

.o scrisoare iti poate darui tristete, o amintire iti poate darui fericire.

amintirea ta imi incalzeste inima.

imi amintesc cum ne mai certam dar noi tot prieteni ramaneam.

ma uit la cer si ma gandesc la tine...ma gandesc cum imi aminteai de mine.

chiar daca rupi firul unei amintiri apoi il legi iar, nodul ramane,
amintirea ta este cel imi de pret lucru din lume.

cine ar fi chicit ca imintirile cu tine vor fi cele mai bune lucruri din lume.

Sper ca te-am ajutat:* Funtita?