| bernik a întrebat:

Buna vreau si eu status`uri ..de dragoste..si triste. cele mai bune primesc fundita. multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| teodora24 a răspuns:

RaspunsulTe privesc mereu doar ca pe-o amintire
Esti in capul meu o simpla viziune
Visez mereu la alea tale buze
Si la al tau sarut
Vreau sa te uit, dar e prea mult

Te simt mereu in jurul meu
Te simt aproape de sufletul meu
Esti aproape si totusi atat de departe

Imi amintesc cum ai plecat
Si mii de lacrimii
In urma ta am varsat
Imi aminesc si acum
Nu te preface ca nu stii
Cand ai plecat de mine ai uitat
Ce dragoste a fost
N-a avut nici un folos
Nimic nu mai are rost!

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine. dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine…
2. Ai fost, esti, vei fi totul pentru mine, chiar daca pare imposibil eu tot o sa te iubesc enorm…
3. Dorul e focul in care ard sperantele, dorintele, durerile, iar cenusa ce ramane reprezinta amintirile…
4. Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!
5. Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma!
6. Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru
tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei
vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
7. Stau in camera mea rece… Privesc in jur si mi se pare Ca pereti
se strang in jurul meu… Ma simt singura… Totul e intunecat si rece,
intocmai ca inima mea Inchid ochi si incerc sa uit de tot…
8. Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
9. Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!?
10. Acum tot ce a fost intre noi pare demult incerc sa-mi amintesc
dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine… :X

1.Va veni o data vremea cand in urma vei privi.ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii.dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca."Asa a fost o data!"
2.Am invatat ca oricat mi-ar pasa mie.altora s`ar putea sa nu le pese.
3.Imi va fi dor
Imi va fi rece.
Dar timpul nu va vindeca.
Ci doar va trece.
4. FERICIREA nu e decat un vis. Durerea e intotdeauna reala
5.Promisiuni uita-te, nepasate,
Amintiri si vise destramate,
Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi,
Imagini derulate cu noi amandoi.

incep sa te urasc pentru ca m-ai umplut de vicii. fumez clipe k si km as fuma sentimente, beau vise k si km as bea sperante.u m-ai facut sa urasc viata si tot ce are legatura cu ea.tie iti datorez clipele desarte in care am asteptat sa apara ceva mai bun in viata mea.in tine am avut incredere si am sperat k nu o sa ma parasesti.dar si u la randul tau te'ai dovedit a fi doar un vis trecator in viata mea lipsita de importanta. datorita tie am invatat sa urasc si iti multumesc pentru acest sentiment.m-ai facut sa imi pierd speranta in orice si oricine atunci cand totul era mai frumos in viata mea...de aceea tin sa-ti multumesc pentru ca m-ai invatat sa urasc cu toata fiinta mea.acum datorita tie nu mai pot avea incredere in nimeni

~Cum sa ne okolim Ca noi nu mai suntem de mult in acelasi film"[/i]
~Daca viata mi-ar putea oferi
Inc-o data sansa de-a regasi
Clipele ce-au fost si s-au risipit
Si tot ceea ce impreuna am cladit
Port in gand mereu doar privirea ta
Realitatea nu o pot accepta
Ieri erai cu mine azi nu mai esti
Ce s-au scris candva au fost doar povesti:X...

~E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
~Indiferenta ta, raneste sufletul altora…
~Cel mai rau fel in care simti absenta cuiva este sa stai langa el si sa stii ca nu va fi niciodata al tau.
~" Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing…
~mi-ai zis ca sunt un copil. poate asa e.da'vroiam sa cresc odata cu tine... poate sunt si rasfatata.da'tot degeaba dk nu ma rasfetzi u

~Iubeste`o pana mori! Ca o fata ca ea nu o sa gasesti de 2 ori"
~laSa'ma s te privesC'...in oCHiy' aia albashtri
laSa'mha sa iti spUn cat te iuBesc'
laSa'ma sa caUt alInare...la tine in suFlet...:*
laSa'ma iubireeee...sa'tHi spUn ce Simt >; dd<
~Te`ai gandit` vreodata` k din` cauza` ta voi` deveni` o alta fata?`"

Statusuri Triste.

Mesaj Scris de Bogdan la data de 01.08.09 0:28
1.A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
2.Nu plange ca s-a terminat ci zambeste ca s-a intamplat!
3.Ce frumosi sunt ochii tai albastrii, cand pictez totul in negru si suspin in noapte fara sa te stiu aproape…
4.Grea e viata unui peste Cand traieste pe uscat, Dar mai grea a unei fete Cand iubeste un baiat!
5.E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…
6.Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
7.Afara-i frig si innorat/ Stau singur, trist si suparat/ Afara ploua si-i urat/ Simt inima vibreaza-n gat/T u acolo, eu aici/ Vad lumini de licurici/ Tu esti acolo, eu aici…
8. Nu dispera cind soarta te apasa si nici nu plinge de-al tau destin caci dupa un chin viata-i mai frumoasa cum dupa ploaie ceru-i mai senin…
9. Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!
10. Cand soarta imi va spune sa parasesc pamantul, cand oameni fara mila imi vor sapa mormantul, cand zile pentru mine nu vor mai exista, atunci dar nici atunci eu nu te voi uita…
11. Astept o raza sa-mi patrunda in suflet, sa ma lumineze si sa-mi spuna "te iubesc!", iar acea raza sa fie vocea ta ce ma trezeste de dimineata… dar se pare ca nu o v-oi avea…
12.As vrea sa colorez padurea,
Sa pot s-o fac in mii de feluri,
Sa pot sa intseleg iubirea,
Ce se coboara dinspre ceruri!
13.Cel mai trist lucru in viata e sa-l vezi pe cel pe care-l iubesti iubind pe altcineva…
14.Alerg spre tine cu 120/h si parca dureaza o vesnicie. De ce nu esti langa mine!? "
15.Acum tot ce a fost intre noi pare demult… incerc sa-mi amintesc dar nu pot …tu probabil m-ai uitat, in timp ce eu traiesc doar pentru tine…
16.Regret ca esti departe / si nu te pot vedea / dar te am mereu aproape / in inimiora mea…
17.Intru in operatie peste 10 minute, doctorii mi-au spus ca imi vor scoate tot ce simt eu pentru tine.
18.A cazut si ultima petala de trandafir … s-a uscat si s-a pierdut mandra in toiul unei nopti tarzii de toamna.
19.Am invatat ca dureaza ani sa castigi incredere
Si ca doar in cateva secunde poti sa o pierzi...
20.Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!

.
In intuneric tu esti lumina care imi da viata!
Nu plange ca s-a terminat ci zambeste c-ai scapat!
Tu poti sa te-ndoiesti de soare, de focul ce scanteie-n stea, de legile nemuritoare; Dar nu si de iubirea mea!

tau aici...

5 răspunsuri:
| raluca0306 a răspuns:

Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba...
Il iubesc si prostutzul nu-si da seama.
Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta!
Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul.

| 404namenotfound a răspuns:

Http://www.statusbun.com/? cat=2
Sunt destule pagini cu statusuri.

| alexs99 a răspuns:

Statusuri de tristete:
E greu sa zambesti atunci cand ti-e greu.
N-am o inima care sa ma framante, dar daca aveam era trecuta prin foarte multe.
Mai bine mor pentru ceva, decat sa traiesc degeaba...
Il iubesc si prostutzul nu-si da seama.
Priteni falsi sa dea BUZZ, astazi fac prezenta!
Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul.
A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
Statusuri de dragoste:
Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.
Ce e dragostea? Nevoia de a iesi din tine insuti.
Ce sublima copilarie este si amorul!
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi?
Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine-o da, o primeste inapoi.
Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata.
Funda?

| Adryano_Don_1986 a răspuns:

Paiiii... la psiholog

| Sandy01 a răspuns:

Cand l-am zarit am stiut ca el imi va fi sufletul pereche.
L-am iubit, il iubesc si-l voi iubi mereu.
Fundita?