| SayMeSayYou a întrebat:

Buna kissVreau si eu statusuri de genul "ca nimic nu mai e ca la inceput si as vrea sa dau timpul inapoi si sa fie iar ca altadata"ceva de genul :*mersi fundaaaaa

2 răspunsuri:
| madalyna a răspuns:

Acum totul e doar o amintire vie.Scrisa in timp pe foi de hartie.

• E de ajuns sa am incredere in mine • In ce pot sa fac ca sa fie bine • Poate intr-o zi iti vei aminti • Ca am avut grija de tine • Macar o zi •

Spune-ti doar atat "nu-mi pasa" oricarei lovituri ce se iveste-n viata.Invata ca sentimentu-i pur cand e reciproc.Ca dragostea e foc, stinge si uita acest joc.

N-am sa rup in 2 pozele in care ne imbratisam.Fiindca imi e dor de baiatul care mai de mult il iubeam.Acum ochii ce ma privesc imi par straini si rai.Dar ei nu ma mai ating chiar daca stiu ca sunt ai tai.

Cearta si impacarea erau obiceiuri de zi cu zi.Nu puteam sti, nu trageam concluzii.Prostit de iluzii si cuvinte false gen "Te iubesc". Comportament copilaresc asta a fost un test.

Au ramas amintiri bine pastrate in mintea mea si nu ma deprima.Te port in inima acum cand totul se termina cu o lacrima.

Cazi, te ridici, tot ce zici, e rabdare.Plangi, te distrugi, vrei sa fugi, si te doare.Dai tot ce ai, si ce n-ai, totusi pare.Ca nu te descurci sa ii pui lumea la picioare.

Nu vei stii niciodata ce s-a intamplat de fapt... daca te-am uitat sau doar ma prefac! ღ♥•

fiecare lacrima are povestea ei...

Nu asa se termina toate povestile de iubire? unul pleaca, celalalt ramane.Ramane prinsa in trecut, blocata intr-o iluzie pe care ea o numeste "poveste de iubire"

Vezi tu? Momentan nu am chef sa privesc in jur! pentru ca te vad pe tine si imi vine sa injur!

iti zic adio printre lacrimi si te las in drum.Am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

| Marius_4602 a răspuns:

E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.