| Dyony01 a întrebat:

Vreau un raspuns cat mai rapid. Va rog frumos sigh

Eu am o relatie la distanta cu un baiat de aproape 21 de ani, eu am 16. El este in Italia, eu aici. Ne putem vedea doar o luna pe an. Ne-am cunoscut vara trecuta si ne-am combinat... Avem 5 luni de relatie. El spune ca ma iubeste, dupa ce voi termina liceul vrea sa ma duca in Italia sa stam impreuna.
Am cunoscut acum o luna, intamplator un baiat. Treceam pe strada si se uita la mine. si ne gaseam asa accidental mai mereu. Pana ma gasit pe facebook si am inceput sa vorbim. Imi place de el, ii place de mine. Ce fac, nu stiu ce sa fac...? Sa il parasesc pe prietenul meu, daca am sa regret mai tarziu asta? Sa raman cu el? Daca isi bate joc de mine. pana la urma e vorba de ani de asteptat, doar o singura luna pe an ne putem vedea.

Nu stiu ce sa faaaac! HELP ME!

4 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Stii cum se zice, "Ochii care nu se vad se uita". E posibil ca si el sa aiba o relatie in Italia. Eu zic sa cauti pe cineva cu care sa poti petrece mai mult timp.
Sper ca asta ajuta! Have funwinking
Fundita?

~Roxetta

| Romeo44 a răspuns:

Eu zic ca mai bine ramai cu cel de acum o luna fiindca cel din Italia e altfel, adica e mare distanta, nu poti sa te vezi mult cu el...intelegi tu.

| ILoveYou26 a răspuns:

Parerea mea e ca nu va tine atat de mult relatia la distanta pe care o ai.
Cred ca ar fi bine sa-i explici iubitului tau, ca nu puteti avea o relatie asa.
Si sa incerci sa ai o relatie cu baiatul celalalt.
Gandeste-te ca ai putea avea langa celalalt baiat o relatie mai asigurata, si ati putea sa fiti mai aproape unul de celalalt.

| Denisafarcas12 a răspuns:

Buna eu iti recomand sa mai vorbesti cu al-2-lea si sa va cunoasteti mai bine. Iar la cel din Italia sa nu te mai gandesti...nu are rost distanta mare si va vedeti o singura luna pe an. Asa nu merge frate, sunt sigura ca te gandesti daca te inseala, nu stiu tu ce spui dar eu cred ca da, adica, gandeste-te are 21 de ani, este singur in Italia la o foarte mare distanta de tine si va vedeti foarte rar. Desigur asta este parerea mea. Nu te condamn sa faci o greseala iar apoi sa o regreti...
Eu iti spun un singur lucru : " ASCULTA-TI INIMA"!
In orice caz, eu iti urez MULT NOROC! happy