| iiMoliii a întrebat:

Buna^.^vreauu niste statusuri noi; 3! Fundaaaapuppy dog eyes

1 răspuns:
| Barbiiiiie a răspuns:

- Nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti! ❤

- Nu te gândi sa ma tragi în jos, doar pentru ca sunt mai sus decât tine!

‎--> Traieste fiecare clipa din viata ta pentru ca doar una avem. ♥

--> Bich, spre deosebire de tine eu nu fac poze de la gat in jos sa-mi arat doar formele

Doar ascult`o, priveste in ochii ei, strange`o in brate si crede in ea

Traim intr-o lume mult prea dura. Care nu gandeste atunci cand fura. Un vis inocent; o3 Dintr-o inima pura ♥

»Oricine te poate face să zâmbeşti sau să plângi,
dar e nevoie de cineva foarte special care îţi împrumută un zâmbet de-al lui când deja ai lacrimi în ochi. ♥.

Si ochii nostri spun ceea ce gura nu are curaj sa spuna; x

Viata nu ne invata sa fim puternici, ea ne obliga!

Stii cum zic: amintirile raman acolo... Sufletul plange cand inima ramane solo

→ Momentele frumoase nu le simţi atunci când le trăieşti, dar le regreţi atunci când ţi le aminteşti.

In momentele importante ale vietii realizezi cine tine cu adevarat la tine..."

; ~ cine te iubeste cu adevarat... te accepta asa cum esti! stie ca nu esti perfecta, dar simte bunatatea si sinceritatea ta ♥

Zâmbetul ei de copil nu se răzbună. Te face să te simţi cel mai puternic când o ţii de mână.

Hrăneşte-mi visele, că eu ţi le creez, ţi le-mplinesc dacă alegi să mă pastrezi...

❤ Cateodata doar un simplu zambet aduce fericirea. ☻ Asa ca zambeste!

Zambeste chiar de doare! Zambeste Zambetu'i mai tare! Nu plange totul are scaparare.Gaseste cheia la orice incuietoare!

Sa fim sinceri! k si tie iti place! daca nu ti.ar place...ai lasa. o in pace!

»Deși cresc... uneori îmi dau seama că în mine se află tot un suflet de copil pe care nimeni nu mi-l poate lua. ♥

Sunt femeie Nu regret Viata nu`i perfecta Dar e viata mea Si o pretuiesc.`

`De ce Dumnezeu a creat barbatul inaintea femeii?``Intotdeauna faci o schita inainte de o opera desavarsita`

Fiecare poveste are un sfarsit fericit. iar daca nu este fericit...inseamna ca nu s`a sfarsit! ♥

→ Vrea doar sa iti arate cat de mult te iubeste =p~ Sa fii zi de zi langa ea! asta isi doreste :*

Poate chiar stii ce zic Sau poate o iei in gluma. Da' sunt legata de tine, exact ca un creion de guma

Uită. te în ochii mei. Zâmbeşte puţin! Fă-mă să nu regret, că eşti băiatu' la care ţin!

Şi-acum îmi spui; "Ce se-ntamplă, micuţo, cu noi? Plini de iubire cândva, acum atât de goi "

Nu vreau explicaţii! Că mi se par cele mai penibile conversaţii.

Am să fac rău, de dragul de a nu face bine, ştiind că dacă fac lucruri rele, o să mă simt bine!

Nu e în toate minţile, e doar în mintea taa ♥

Mă tot calci pe nervi, zi şi noapte, întruna, în ultimul hal. Dar sunt topit după tine complet paradoxal.

♥ Ia-mă de mână şi hai. Să fugim în colţul nostru de rai.

‎- Unele peroane sunt atat de false incat, daca te uiti pe spatele gatului lor, scrie : " Made in China "!

♥ Şi se-ntreabă " Fata asta zâmbeşte aşa mereu? ". Iar ea-i răspunde " Întotdeauna, nu mereu! "

♥ Deja eşti la vârsta în care nu mai auzi şi nu mai vezi. Iubeşti, ţi-e greu să tolerezi.

Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

Am renuntat la mine pentru noi. acum viata mea e pe locul 2.

Si e firesc. Am invatat sa plang inainte sa-nvat sa zambesc.

Decat nimic, mai bine plina de vise ca speranta n`a murit!

• Peste Orice suparare as da, as rade in fata ta sa nu simti durerea mea

●Tai-o, pleaca, cara-te, dispari, zbori, sterge-o, calc-o, evapora-te, mori, da-ti foc, fa-te scrum.

• Ma gandesc fOarte seriOs sa plec. Dar sunt persOane care O sa imi lipseasca. •

E doar o fatã, n-are nimic special. Are zile în care aratã ca naiba si zile în care aratã extraordinar!

•Toţi promitem să uităm, dar efectiv nu o facem!; x

Iti amintesti cand ne certam, te enervai. Dar a 2 a zi ma iertai. ♥

Prietenii din copilarie, raman mereu prieteni!

Şi spuneai :"Dă vina toată pe mine pentru tot, o s-o iau pe toată.

Să fii tu fericită, să nu te simţi vinovată!"

Ai minţi, gagica te prinde. Ştie tot, asta te surprinde.

Mi-e dor, mi-e dor de privirea ta. Mi-e dor, mi-e tare dor de ea...

Închid ochii şi oftez, şi văd cum te-mbrăţişez

Mi-a spus că va suna, dar totuși n-a sunat. Am încercat să sun eu dar suna ocupat!

El: Care e visul tău?
Ea: Să mă sărute cineva sub ploaie ♥. Al tău?
El: Să înceapă ploaia ♥.

Ea: Ştii unde aş vrea să fiu pentru totdeauna?
El: Nu! Unde?
Ea: În inima ta ♥.

Înainte fetele găteau ca mama. Acum beau ca tata ♥.

#Şi le spune tuturor că-s o târfă. De ce? Pentru că nu m-a putut face femeia lui!

De ce tot taci şi te prefaci? Nu recunoşti că tu mă placi! Nu are rost să te fereşti, sau ţi-e teamă să iubeşti ♥?

♥ Am trecut împreună printre multe nopţi pierdute. Chiar dacă între noi s-au băgat mulţi si multe.

‎#Ce bună-i puştoaica deşi are 14 ani, face mare scandal pe-aici printre golani

#Îmi aduc aminte de vara ce-a trecut, cu prietenii mei seară de seară-am petrecut. Nu în cluburi sus pe cuburi, şi pe bănci de pe la blocuri. Mâncam seminţe şi-ascultam muzica tare, şi ne rugau vecinii să le dăm ascultare. Să nu mai ţipăm şi să stăm cuminţi, dar noi tot mai tare zbieram, prietene, te simţi?

El: Vrei să te măriţi cu mine?
Ea: Ai apartament?
El: Nu
Ea: Ai BMW?
El: Nu
Ea: Salariu ai?
El: Nu am salariu dar.
Ea: Niciun dar! Cum pot să mă mărit cu tine când nu ai nimic din ce îmi doresc?
El pleacă bolborosind: Am o vilă la munte, una la mare, una în Caraibe şi ea îşi doreşte un apartament? Am Porche, Ferrari şi Mercedes. E nebună, de ce să mai cumpăr şi un BMW? Şi de unde salariu dacă eu sunt bancher?

#Pare inocentă da' privirea-i una periculoasă. Te face să uiţi că te-aşteaptă alta acasă.

‎#E brunetă de'aia gen, nebună, perversă, focoasă. Să nu cumva s-o laşi că-ţi dă foc la casă!

Mi-aduc aminte când te-am cunoscut. Erai frumos, ce mult mi-ai plăcut! A fost iubire la primul' sărut. Eu te iubesc cum n-am crezut.

Dragoste şi interes, pe-amândouă le-am ales. Mă iubeşti? Nu poţi plăti? Nici eu nu te pot iubi!

Pe ea o ai adânc înfiptă-n inimă, şi tot pentru ea ai face crimă! ♥

Băieţii trebuie ţinuţi în puf.
Puff o palmă, PUFF un pumn!

El: Vrei să te căsătoreşti cu mine?
Ea: Da! Dar nu ştiu să gătesc, să calc, să spăl
El: Vreau să fii soţia mea, nu servitoarea mea ♥.

N-ai sa auzi din gura mea:"Te iubesc. Te ador." Iti voi oferi in schimb doar cuvinte ce dor.

Vezi`;-? lumea` e` a` mea`;">, nu conteaza`[-x cati` 0` vor`;-j!

In` fiecare` zi` alta` p0za`;;], in` fiecare` zi` alt` zambet`, in` fiecare` zi` alta` privire`;>, dar` int0deauna` acelasi` copil`!; o3

Chiar` daca` ne` mai` certam` e` ceva` n0rmal`x_x, dar` nu`i firesc` sa` te` superi` din` ceva` banal`[-x.; x!

Si`;>. El`; x mereu` 0 s-o iubeasca` chiar` daca` Ea`; xx atunci` i`a gresit`;-"

Lasa-i pe` ei` sa` creada` ce` vor`;-j!

Era` în` z0ri` când` în` braţe` ti-am sărit` zâmbind`; xx!

Nu` p0ti`, iei` f0c`, de` tot`, Nu` pot` sa `ma` abţin`, del0c` Nu` s 0rb,` tu `esti` bună` de `tot` =pe~!

Si` tot` ce` mai` p0ti` face`;;] este`;>. s-o privesti`!

succes :*! Funditaa?