| Mihai211096 a întrebat:

Buna ziua am 16 ani si ma tot supara colegii la liceu, incep sa ma injure, cateodata mai dau in mine si nu stiu ce sa fac.Sa ma duc la diriginta sau la director, pentru ca nu mai suport.Am incercat sa ii tratez cuspatele cand ma injura sau fac misto de mine dar ei tot continua, si imi e sa nu ma bata dupa daca i parasc.

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Baga-i una in mufa la unu si dupa aia vezi daca mai comenteaza careva, da una sanatoasa ca la MMA.

| alin567 a răspuns:

Mereu o sa fie niste lighioane de oameni care se vor lua de tine nu stiu daca sa te duci la director sau diriginta deoarece sa nu faci mai rau dupa(adica sa se enerveze) incerca sa ii amenti ca te duci la director sau diriginta si vezi cum reactioneaza iar daca fac tot asa zii dirigintei tale iar daca nici dupa asta nu se calmeaza du-te la director.

| d3javw a răspuns:

Deci sa inteleg ca nu te-ai adaptat in clasa deoarece esti putin mai diferit ok.ei poate ca vorbesc despre fotbal jocuri video sau altele. sa incerci sa le intorci spatele nu-i cea mai buna varianta deoarece mereu va exista un moment in care o sa rada de tine si o sa-si bata joc de tine, ueori sa mergi la diriginta sau la director ajuta, binenteles ca o sasi formeze o idee si mai proasta despre tine dar daca ei te pot apara e bine, stai si u cu colegii cu care te intelegi si chiar daca stai mai retras vorbeste si imprietenestete macar cu 2-3 colegi cu care sa vorbesti. daca nu ti-ai format un caracter pana acum incearca sa fi mai comunicativ si sa privesti viata cu alti ochii si chiar daca o sa te imrpietenesti cu colegi care isi bateau joc de tine sa nu uiti ce au facut inainte sa te schimbi nici o data. sper ca te-am putu ajuta in vreun fel mersi

Răspuns utilizator avertizat
| byby34 a răspuns:

Du-te la director! FUNDA?