| Snokerman a întrebat:

Buna ziua, as dori sa stiu care este cel mai eficient tratament pentru ridurile nazolabiale (cele din jurul buzei superioare care duc pana la nas)
Plasma pen sau Morpheus 8?

1 răspuns:
| SuNaM a răspuns:

Plasma Pen este mai general și funcționează mai ales la zonele de piele subțiri. De asemenea, acesta vindeca și anumite probleme dermatologice de suprafață ca cojitele dermatitei seboreice sau vergeturi. Da rezultate mai repede, fiind nevoie de maxim 3 ședințe pentru a-si face efectul. Morpheus 8 in schimb acționează mult mai adânc, putând acționa și la 8 mm și de aceea poate trata zonele mai adânci că punctele negre de la ochi sau celulita. Acționând pe o zona mai adâncă, rezultatele se vor vedea mai târziu și pot să fie până la 6 ședințe până încep să se vadă rezultate. La cele două, doar Plasma Pen este indicat pentru ridurile nazo-labiale. Morpheus acționează prea adânc pentru cât este nevoie la ridurile de suprafață de 1-2 mm.