| razvanelrazvyrazvy a întrebat:

as dori sa stiu care este cel mai eficient remediu/tratament impotriva cosurilor... ofer funda!

Răspuns Câştigător
| alina_8632 a răspuns:

Buna! cred ca o sa ti se para o prostie ce iti spun eu acum dar eu asa am incercat si a mers este o crema la oriflamme cu particule albastrea sau albe ma rog nu conteaza... te speli de doua ori cu ea masand toata fata si cu apa calduta sa clatesti fata niciodata cu apa rece daca vrei sa scapi mai repede pentru ca stim bine ca apa calduta deschide porii fetei si crema poate curata mai bine fata de bacterii, microbi si alte alea...iar dupa ce te speli sa nu freci fata cu un prosop pentru ca atunci mai mult o sa ii faci rau pentru ca porii fiind deschisi nu faci decat sa til incarci mai rau chiar daca crezi ca prosopul este curat si nu iti poate face nici un rau mai bine tamponezi usor cu un servesel sau o lasi sa se usuce sngura si iti iei o crema de la farmacie din galbenele este foarte buna chiar daca crezi ca este o prostie si ca, crema de galbenele nu are nici o legatura cu cosurile, sa stii ca este una dintre cele mai bune pentru ca reface tesutul pielii imediat si nu iti raman nici pete sau mai stiu eu ce urme pe fata (cam atat si in legatura cu crema de la oriflame este intr-o cutie transparenta practice si este verzuie sau albastruie cu particule albe cred sau albastre nu stiu sigur laughing dar idea e ca este foarte buna nu contine decat 30 sau 40 de ml )bafta :*

2 răspunsuri:
| Kiasm a răspuns:

Depinde de cosuri! Si la fel depinde de metoda pe care o alegi in lupta cu ele(traditionala sau medicinala). Daca ai cosuri negre atunci dimineata si seara folosesti scrab si lotiune tonica. Daca ai comedone, atunci e mai dificil. Trebuie sa mergi la dermatolog, fie fiecare il ungi cu crema skinoren (nu cu gel). Daca deja ai cosuri cu puroi, atunci trebuie sa mananci mai putin gras, mai putin dulce. La fel sunt diverse unguente, numai nu le stoarce. Eu la fel am avut astfel de probleme, ca si oricare dintre noi si medicul mi-a prescris "urotropina" plus sa ma spal pe fata cu Numis-Med(sapun). Poti sa vezi si alte metode http://www.eva.ro/......40797.html

| Sunnywaves17 a răspuns:

Mancarea organica timp de 2 saptamani.