| Beathx a întrebat:

Azi am sustinut bacul la biologie. Dupa rezolvarea subiectelor eu am sesizat lipsa oricarei greseli. Lucrarea deci ar fi de nota 10. Dar cand am ajuns acasa am sesizat ca am omis sa enumar cele 6 notiunii care stau la baza eseului. Eseul este foarte bine facut....Sa inteleg ca nu o sa primesc cele 6 puncte|?

3 răspunsuri:
| Sandhya a răspuns:

Este normal ca daca ai omis acele notiuni o sa pierzi din punctaj dar putin si daca ai abordat un stil curat la eseu si in rest impecabil nu ai de ce sa iti faci griji, mai depinde si de corector.

| Beathx explică (pentru Sandhya):

Ideea era ca inainte de eseu sau dupa, trebuia sa scriu : "Notiunii folosite in eseu : cele 6 notiuni aleatorii. "
Si apoi sa incep redactarea. Aceste notiuni valorau 6 puncte. Este dureros sa stii ca pentru un nimic, pierzi 6 puncte si ca eseul este bine redactat dar valoreaza doar 4 puncte.

| Sandhya a răspuns (pentru Beathx):

Neatentia costa, am patit-o si eu luni la romana... sad