| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua, nu știu ce se întâmplă cu mine, nu mai am sentimente, nu gândesc rațional, am senzația că toți gândesc bine iar eu nu, când vorbesc cu cineva uneori înțeleg ce vrea să-mi spună alte ori nu, e posibil sa fie un blocaj sau e ceva neurologic? Având în vedere că am primit când aveam vreo 12, 13 ani diagnosticul de intelect liminar oare asta să mă fi afectat? Adică mi-a intrat în subconștient treaba asta și să mă țină pe loc să nu îmi dau voie să fiu eu? Dau funda, heeelp meeee.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă crezi în diagnostice, ți se trage de acolo.

| minrest a răspuns:

Tu nu vezi ce articulata esti, in astea cateva fraze, ce bine si corect te exprimi? Stiu ce e aia intelect de limita; esti departe de asa ceva. Ai grija, fa ceva pentru cresterea stimei de sine. E mare nevoie.

| minrest a răspuns:

A fist gresit diagnosticul: tara noastra e mult ramasa in urma in psihiatrie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ai suferit sau suferi de depresie?
Depresia poate afecta prin
https://www.cdt-babes.ro/articole/tulburarile-cognitive.php

Incearca sa fii mai optimist/a si nu te mai gandii la acel diagnostic, dupa cum vad te exprimi foarte coereent, deci nu pari a avea probleme asa mari cum iti imaginezi tu, dar daca te tot ingrijorezi si deprimi... ei bine, nu va fi bine!