| AdelinaEDA a întrebat:

Buna ziua TPU! De vreo 3-4 sapt am inceput sa tin dieta. Mananc sanatos pe cat posibil, cateodata doar o data pe zi, fara carne (pentru ca nu-mi place deloc) fara paine, beau apa cu lamaie, merg mult pe jos, nu mananc dupa 6-7 seara si totusi in acest timp am slabit doar vreo 2 kg. Oare de ce asa putin? Ce se intampla? Eu am mai tinut si acum cativa ani dieta si slabisem mult mai mult intr-o luna. Va multumesc

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Stai sa vezi cand revi la vechea dieta cat o sa te ingrasi, de ce nu iti poti schimba stilil alimentar pe viata? in loc sa dai atentie cantarului da atentie alimentelor care le consumi si cat mai multa cunoastere stiintific, bazata pe studi stiintifice, recomand
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/
sunt mii de studi
https://noutati-din-stiinta.blogspot.com/......%20sanatos

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ai slăbit e bine, ești pe drumul cel bun.
Acum câțiva ani erai alta, doar vă chema la fel.

| Cosmin86 a răspuns:

2 kg pe luna e o slabire optima. care e problema?

| Andreeush a răspuns:

Trebuie să faci sport, nu doar să mergi un pic pe jos.
Depinde și de dieta pe care o ții.

| Plato a răspuns:

Nu e sanatos sa mananci doar o data pe zi.
Zahar consumi? Sub orice forma ar fi.

In rest, poate fi vorba de arderi, care sunt diferite de la om la om, iar ale femeilor sunt mult mai slabe decat ale barbatilor.
Parerea mea e ca ar trebui sa renunti la diete, sa formezi un stil de viata, nu o dieta ce tine o perioada.

| NonZarek a răspuns:

Pai e vorba de metabolism și digerare, e ok dieta, dar nu odată pe zi, nu e bine asa, consuma proteine, zahar, etc.
Și vezi cum și ce s-a reglementat, oricum e vorba de metabolismul tău, mănâncă 3 mese cum e normal, altfel nu vei avea prea multe rezultate și nici nu vei slabi, pana la urma pentru a slabi trebuie sa tragă și alimente. Succes