| WERTYYOINKS a întrebat:

Buna ziua TPU, in momentul de fata sunt corigent la matematica, sunt clasa a 7 a si
nu am invatat nimic toata vara iar maine la ora 9:00 va trebui sa sustin examenul de corigenta si parintii mei nu stiu ca eu nu am trecut la matematica. Nu stiu ce sa fac, daca aveti ceva sfaturi cum se desfasoara examenul etc. Revenind la subiect, am o profesoara foarte dura care ar fi avut ocazia sa ma treaca inainte sa raman corigent si nu am stiut o intrebare banala chiar la inceput si a refuzat sa ma mai asculte chiar daca in rest stiam bine cat de cat. Se bazeaza pe criterii de examen concrete si nu are mila deloc pentru un copil si imi este frica ca va face la fel maine si nu stiu ce sa fac cu cat examenul se apropie mai mult intru intr-o depresie oribila din cauza fricii ca as putea ramane repetent si fara nici o gluma m-am gandit ca daca nu iau acest examen si raman as putea ajunge pana si la suicid si nu vreau sa ma judecati pentru asta dar nu as putea suporta un asemenea șoc. Daca aveti si ceva solutii ce sa fac in caz ca raman sa continui scoala nu va fi o optiune fiindca nu voi putea suporta ura fata de mine a familiei si toate astea. Astept raspunsuri cat mai bune si constructive.

3 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu inteleg de ce nu le-ai spus parintilor, poate te puteau ajuta ei, in orice fel. Acum nu ramane decat sa te rogi.

| aimullah123 a răspuns:

Pai fii si tu dragut maine cu profesoara aia. Zi-i "sarut mainile!" in loc de "Buna ziua!" si cand vii si cand pleci. Bine, sa nu fii nici prea lingau. Fii si tu descurcaret big grin Si daca tot te pica tu sa ai respect fata de ea sa nu o injuri sau ceva ca tot cu ea dai si la anul. Daca nu iei asta e nu te panichezi, le explici parintilor, trebuie sa te inteleaga. Doar nu or sa te dea afara din casa, nu? laughing Fii relaxatwinking Si bafta maine la examen. Dar trebuia sa inveti ca nu stiu daca te trece oricat de dragut ai fi tu dar eu zic sa incerci, poate cine stie?!

| leiidinbanie4 a răspuns:

Mno baga-ti-ai in ea matematica, nici eu n-o sufar. Totusi, puteai face un minim efort sa treci.