| LucaAndrey a întrebat:

Buna ziua tuturor, am o problema cu fratele meu mai mare. Din copilarie el ma facea prost, egoist si alte vorbe negative la adresa mea. Este foarte suparat ca am stricat cateva "chestii" cand eram mic de care eu nici nu stiam, insa si el mi-a stricat cateva si tot e suparat pe mine. Mereu ia lucruri de la mine fara sa imi ceara voie, iar cand eu ii cer, el spune nu. Nici nu mai stiu ce sa fac ca sa rezolv relatia dintre mine si fratele meu mai mare. Il intereseaza prietenii mai mult decat pe mine. Chiar imi spune "dispari" cand trec pe langa el. Eu mereu vreau sa-l ajut, dar el in schimb e pe lumea lui... Presupun ca pana la urma nu mai suntem frati cu adevarat.

Răspuns Câştigător
| RoxanaY a răspuns:

Problema este ca fratele tau, din cate inteleg eu, este la varsta transformarilor, a cautarilor, sa zicem asa.
Nici el nu intelege 100% ce se intampla cu el. E un pic derutat.
Nu trebuie sa te superi pe el. Mai degraba cauta sa intelegi de ce se comporta asa si ce anume ii face placere, care sunt interesele sale.
Oricum, rivalitatea intre frati este de cand lumea. Asta nu inseamna ca fratele tau, daca ai o problema adevarata si ii ceri ajutorul, nu te va ajuta.
Acum incearca doar sa te necajeasca. Atat.