| 22giuliia221122 a întrebat:

Buna! Mama nu ma lasa cu insta si are si o aplicație in care poate sa vada tot ce fac si mi-am facut cont de insta pe google si in seara asta nu stiu de ce nu mai merge si ma panichiez pentru ca nu mai pot raspunde la mesaje, nu stiu ce sa fac, ajutorrr.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iata o mama desteapta si iubitoare, care face ceea ce trebuie: adica isi supravegheaza copilul, care incalca rugamintea si conditiile impuse de parinti, neavand discrenamant la doar 14 anisori si nici capacitatea sa inteleaga ca ceea ce face este periculos pentru ea.

Bravo mamei tale, sper sa te pedepaseasca, luandu-tu telefonul si computerul, ca sa nu-ti mai poti face alte conturi, fiindca ai dovedit ca nu se poate avea incredere in tine.

Rusinos, sa fii incapabila si total lipsita de bun simt, ca sa treci peste ceea ce mama ti-a cerut sa nu faci dar tu faci, fiindca nu-ti pasa de consecinte.

| giulia223311 a răspuns (pentru Violleta2022):

1-nu e nici o rusine sa iti doresti ceva si mama ta sa nu te lase, exagerezi un pic prea mult, totii copii din clasa mea au insta ei eu sunt singura si nu imi place

| Violleta2022 a răspuns (pentru giulia223311):

Ba este o rusine, fiindca mama ta ti-a intrezis sa-ti faci cont si motivul il stii bine, iar nesimtirea de care ai dat dovada este lipsa de respect fata de mama ta.

| 11giulsyy22 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am si eu o intrebare, ai un copil?

| Violleta2022 a răspuns (pentru 11giulsyy22):

Sigur, am chiar 2, dar sunt mari.

| Fatamuntilor a răspuns:

Se poate si fara Insta.
probabil nu ai nici varsta potrivita.Asteapta sa cresti.

| sh859JD a răspuns:

Deoarece ti-a blocat accesul, acea aplicatie se numeste google family link si poate vedea tot ce faci, si cate ore ai stat tu pe telefon, ce aplicati ai accesat. Absolut tot. Iti poate si inchide telefonul dupa ce ai atins limita de ore pusa de ea, iti poate si bloca unele aplicatii.

Eu presupun ca ar trebui sa ti-o scoata deoarece ai si tu spatiul tau personal, esti om. Si ti-l invadeaza.

Vorbeste cu ea politicos si cu respect si roag-o daca ti-l poate scoate sau macar sa iti deblocheze anumite aplicatii care dansa le-a blocat.

Sa ai o seara faina.