| ruxi a întrebat:

Bunaaa
Am o relatie de 2 ani aproape, dar nu mai merge toptul bine intre noi. PArintii mei se despart, iar eu plec cu mama in alt oras, destul de departe de cel in care sunt acum si avem discutii mereu pe tema asta. El nu vrea sa plec, este foarte irascibil si ne certam foarte des. Ceea ce m-a facut pe mine sa ma indepartez de el si mi-am aruncat ochii spre alt baiat care imi place foarte mult. Am emotii cand sunt cu el, ma ia de mana si sunt asa timida pentru ca nu stiu cum ar trebui sa ma comport.
Eu ma simt acum intre 2. Inima mea spune una, iar creierul meu zice sa raman la fel cum am fost pana acum si sa-mi continui relatia.
Intrebarea mea e sa-mi ascult inima sau creierul?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În astfel de cazuri nu ar trebui să te intereseze părerilor celorlalţi.
Tu decizi, nu noi pentru tine.
Dar dacă deja ţi s-au aprins călcâiile pentru un alt băiat, e clar că nu prea mai ai sentimente pentru celălalt. Şi dacă deja vă certaţi frecvent relaţia voastră nici măcar nu mai există. Iubirea s-a stins, mai e doar senzaţia de ataşament. Cel mai bine e să te desparţi definitiv de acel băiat cu care ai fost 2 ani şi să te concentrezi pe cel nou.
În unele cazuri e mai bine să "îţi asculţi inima."

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa te desparti de el. Spuneai ca te vei muta in alt oras, nu? In cele mai multe cazuri, relatiile la distanta nu functioneaza, mai ales daca deja exista mici defectiuni. Oricum, eu doar mi-am spus parerea, alegerea este a ta. Sper sa fie totul bine! happy

| Elvira575 a răspuns:

Asculta-ti inima...la sigur nu vei da gres
Nu poti sta cu cel care te certi tot timpul, nu va merge mult relatia, pe urma sa iti para rau ca ti-a placut de cineva si ai renuntat.

| MissKattyBlack a răspuns:

Inima! s-ar putea sa se supere ca te desparti de el dar explica-i ca nu mai poti continua asa cu certuri certuri si altele

| Duu a răspuns:

Intr-o relatie e bine sa gandesti cu creierul pentru ca el stie mai bine ce ti se potriveste, dar in azul tau as zice sa ramai cu baiatul care simti ceva pentru el, care esti altfel in prezenta lui...compara-i pe cei doi si apoi vezi care are mai multe calitati. Succes