| dianka_4861 a întrebat:

Bunaaa...cum a fost prima zi de scoala/liceu/facultate? cum e sa revezi colegii? Aveti colegi noi sau profesori? vreti la scoala? eu una mam distrat super bine am 3 profesori noi si sunt in clasa a 8a...sa imi revad cu colegii a fost super si am ras pe inecate...succes...sunt curioasa daca pentru vooi prima zi a fost faina...pup kiss

Răspuns Câştigător
| cristina93 a răspuns:

Da am fost love struck la liceu a X a smug A fost super love struck am 2 materii noi, psihologie smug si ed anteprenoriala ( habar nu am ce e si cu ce sa mananca laughing) am 3 profi noi, 2 la astea 2 de mai sus (obiecte noi profesori noilaughing) si ni s-a schimbat profa de engleza( am terorizat-o prea mult pe prima laughing, cea noua de engleza, e noua in liceu laughing nici nu stie ce o asteapta devil ) Am 3 colegi noi, o colega si 2 colegi ...hmmm de treaba pana acum...Am 16 manuale XD pfff baftoasa treaba, mi-au rupt "carca"(spatele) pana acasa laughing Am primit si orarul, cam multe ore confused daca era dupa mine, puneam sa se inceapa de la 10 si sa avem 3 ore pe zi laughing dar e bine si 6-7 ore pe zi de la 8 dimineata (sarcasticahee hee) laughingDeci ziua mea a fost super, si nici nu am stat mult la scoala love struck
La anul' vei fi bobocel love struck sa vezi ce frumos e si la liceu love struck

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Salut!happy
A fost binishor...eu inca sunt la scoala...sunt a 7 a... m`am bucurat ca mi-am revazut colegii, dar unii pur si simplu as vrea sa dispara din viata mealaughingMa rogrolling eyes nu asta conteazabig grin
Colegi noi nu am, din contra, am mai putini colegi ca anul trecut...insa profesorii sunt noi 80%...
Da, eu vreau la scoala ptc e bine sa ai o ocupatiebig grin.

| viatadecacatt a răspuns:

Cum sa fie.frumusica.si eu sunt tot a 8 a big grin Mie sincer nu imi e prea drag de colegi asa ca nu m am bucurat prea mult cand i am vazutrolling on the floor Da, am 1 coleg nou si tot 1 prof noulaughing

| just|breathe a răspuns:

A fost groazinic...:-

| just|breathe a răspuns:

De ce nu mi-sa aprobat tot raspunsul?straight facesad

| Mixed a răspuns:

A fost ORIBIL...crying omg, ...deci eu sunt la liceu in it ...nu stiu nimic ...nici sa scriu nici sa vbcrying nu m vreau sa merg niciodatacryingcrying
colegii sunt toti niste figuristi.straight face
deci a fost ORIBILcrying

| kiwii a răspuns:

Deci, naspa.Profii sunt tot fosilele cu gura mare lasate in urma acum 3 luni. O singura profesoara noua pe care nu am apucat sa o vad ai.Colegii(scarbe barfitoare), la fel de "primitori" ca de obicei m'au facut sa vreau acasa...ma rog...au fost si cateva exceptii de care mi-a fost dor...in rest plictiseala

Răspuns utilizator avertizat
| dianka_4861 explică:

Ms mult...nu mai am rabdare pana la liceu... dar anul asta vreau sa ma pun cu burta pe carete bine de tot...pana acum a fost bine la scoala...pup mai astept raspunsuri

| dianka_4861 explică:

Imi pare rau Lost_in_you ai sa vezi totul o sa fie ok.....hey si in plus nu cred sa fie asa de rau...succes...pwp pa-pa

| gabrix a răspuns:

Yaaaa... mie mi-a placut. cu tot ca avem colegi noi. si aproape toti profesorii noi, dar in general a fost fain. fac economei cea ce nu am facut niciodata pentru ca sunt cu totul alt profil da na laughing se poate si asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți spun din ce am aflat de pe "mesingăr":
1. Sunt la liceu (nu, nu asta am aflat), clasa a 12-a (am aflat recent)
2. Am vreo 3-4 profesori noi (n-a specificat sexul/vârsta, numa bărbați și babe să nu fie). Tot n-am scăpat de afurisitul de profesor de matematică.
3. Diriga și-a luat merțan! Sunt sigur că nu din banii de la școală, că doar e directoare, ce mama...
4. Avem bănci noi! Nu mai putem copia...
5. Avem draperii noi! Am ce strica...
6. Ne-au pus parchet d-ăla șmecher, d-acu' intrăm desculți în clasă (mai degrabă inculți, dar în fine). O să pice elevii din bănci de la mirosul de picioare cum pică țânțarii de la șprei
7. Că mâine mă duc la școală la ora 9. Gata cu somnul de frum... lene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm. prima zi nu m-a lovit decat cu un entuziasm cu totul si cu totul special. multi dintre voi stiti ca abia asteptam momentul asta, abia asteptam sa incepem scoala, pentru ca vacanta a fost in mare parte lenevie si plictiseala. si totusi. azi stateam undeva intr-un colt, departe de restul lumii cu doua din cele mai importante persoane din viata mea si ma uitam in jur. aveam un sentiment.asa…nu stiu cum sa zic…de parca inca nu s-a terminat "liber-ul", era ceva ciudat. fete noi si multe, foarte multe cunoscute, anturaje noi, profesori noi si vechi (tare dor mi-era de scumpa noastra profa de romana!).

cu alte cuvinte, momentan nu ma pot pronunta. am avut o zi ok. si cu parti bune si cu parti rele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima zi thinking la liceu... a IX-alove struck... pai in afr k mi-am vazut kolegii noi...si diriga...restul o fost superlove struck... am cateva materii noismuglove struck... logika.chatterbox...si nu mai shtyulaughing infine...smug unii profi faini...altzy cam naspa...chatterbox... colegy thinking unii ff de tblove struck te razi cu ei de morilaughing) altzy barfitori pn l moartelaughing... loser... fain ca`s boboacalove struck