| Klaaa a întrebat:

Bunaaa! Imi puteti spune si mie niste scuze pentru teme nefacute?

Cele mai bune primesc >fundita!:

Răspuns Câştigător
| Lora a răspuns:

rolling on the floor))))))) deja incep nascocirile offfff tare-i grea viata de elev asa spuneam odata. Temele nefacute in vacanta mare mmmm a fost la tara la bunici si din graba cand am plecat am uitat cartea pe birou; pentru temele de zi cu zi sunt multeeeeeeeeee:am facut inundatie ieri si-am umblat sa cumpar teava, a avut mama nevoie de ajutorul meu, mi-a fost rau, am imprumutat cartea (colegului care lipseste in acea zi). Bafta la minciuni Pinochio!

11 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Doamna/Domnule Profesor/Profesoara, va rog frumos sa ma scuzati ca nu mi-am scris pentru azi, eu imi fac temele de obicei seara, si aseara a luat lumina.=]]

pa, pa.

| ionica56 a răspuns:

Domnule porfesor[sau domana profalaughing]

VA rog frumos sa ma scuzati ca nu mi-am facut tema am avut programare la dentist si a fost fft aglomerat si seara cand am ajuns acasa nu am mai avut timp.

DAca porti ochelari sau nu. d a tot merge:Va rog frumos sa ma scuzati dar am fost la oftalmolog caci ma durea capul din cauza ochilor[chii erau opbositi si sin cauza pikaturilor ce mi lea pus vedeam in ceata imi crescuse pupilele.[Asta mi se intampla mie deobicei.Si scaplaughing.]

Sau:1. Mi-am făcut-o dar am lăsat-o în buzunarul de la cămaşă, iar mama mi-a aruncat cămaşa în maşina de spălat…
2. Mi-am făcut-o dar soră-mea a pus-o pe fundul cuştii iepuraşului…
3. O aveam în mână în drum spre şcoală, dar o rafală de vând mi-a smuls-o din mână şi deşi am alergat după ea, nu am imi ajuns-o…
4. Mi-am făcut-o dar am rămas fără lemne de foc şi era gata-gata să îngheţăm, aşa că am aruncat-o pe foc pentru a ne salva viaţa
5. Nu mi-am făcut-o pentru a nu-mi pune colegii într-o lumină proastă

Mda astateas de acum de domeniul trecutului si nu prea merg.laughingSunt mai destepti dceta credeamlaughing

MAi incerca sa-ti pui mana in bandaj si sa zici ca ieri tiai rup degetul dreapta s au s tabga cu acre scrii si nu poti scrie. as a scapi de scris si al ore ai s a copii tu a doaua zi.happy

Ori.:Iti ceri scuze i spui ca nu tiai gasit culegerea si nu tiai facut-o

Sau adevarullaughing da nu`i bun:*

pup succes la mintit si la scoalabig hug

| Bogdanel09b a răspuns (pentru ionica56):

Varianta 4 a fost penala

| Ambassaderåd a răspuns:

Dalilaa, merita funda ati zic eu laughinglaughinglaughinglaughing, nu-s htiam ca fetele stiu mai multe minciunele decat noi baietii laughinglaughing,

| Foxilikkkă a răspuns:

Doamna/Domnule prof. mama iar s`a apucat de baut si nu avea cine sa stea cu ea rolling on the floor! sau ...Stiti am un deces in familie ( doamne fereste! big grin ) ...nu prea mi-a stat capul la rezolvarea temelorsigh
rolling on the floor) multa bafta mai Pinochio [-x

| Gesii a răspuns:

Mi-a mancat cainele tema?

| ZapacealaAa a răspuns:

Pai... zi si tu ca ai fost plecata si te-ai intors numai seara tarziu si erai coapta de somnhee hee asta inca tinehappy si eu o foloseschappy sau ii zici ca nu te-ai simtit bine si ai stat toata ziua in pat, ori ca n-ai stiut ce tema ai avut deoarece ai lipsit ora trecuta si i-ai cerut unei/unui colege/ coleg dar a uitat

las ca gasesti u ceva sper ca te-am ajutat
bafta la scuzetonguewinking

| xioliolioloix a răspuns:

Scuza : pai dar doamna/domnu eu nu am auzit bine, asta e cea mai buna la care m-am putut gandi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-am facut tema pentru ca a trebuit sa merg la tara sa culeg via si nu am putut sa mi-a fac!

| DianaStefana a răspuns:

Tu: Domnu Profesor!
El: Da?
Tu: Ati pedepsii vreodata un copil care nu a facut nimic?
El: Nu, pai cum sa-l pedepsesc daca nu a facut nimic?
Tu: Aaa... ok, eu nu mi-am facut tema!

| DW a răspuns:

Mia furat tiganul tema
Mia cazut caietul in wc
big grin