| KorpiklaaniV a întrebat:

Bunnaa. Profesoara de muzica m`a pus luni`a trecuta, sa caut 3 compozitori, romanii din secolul 19`. Nu am gasit pe niciunul in afara de George Enescu. poate nu stiu ce sa caut. Oricum ma puteti ajuta va rog? Mai am nevoie de doi. Scuzati categoria, e cea mai vizitata happy.

Răspuns Câştigător
| crisu2012 a răspuns:

Nicolae Bretan (nascut in 1887 pe 25 martie in Nasaud si a murit pe 1 decembrie 1968 in Cluj) si Ciprian Porumbescu(nascut pe 14 octombrie 1853 in Bucovina si a murit pe 6 iunie 1883 la Stupca)

2 răspunsuri:
| aius a răspuns:

Mihail jora,mihail andricu,dimitrie cuclin, constantin dumitrescu, martian negrea. sper ca ti-am fost de ajutor