| AntoniaAndreea a întrebat:

Cadouri pentru Craciun! Repedee big grin FUNDAAA :*

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

1. O buna idee de cadou pentru baieti este un echipament sportiv. E evident ca exista posibilitati infinite de cumparare de cadouri tematice sportive. Role, skateboard, snowboard, echipament de baschet, echipament de fotbal, sau ceva legat interesele tinerilor pentru sport. E bine sa cumperi un brand pe care baietii sa il aprecieze;
2. Electronicele sunt si ele o idee foarte buna de cadouri pentru baieti. In functie de bugetul tau de cheltuieli, exista o gama larga de cadouri electronice pentru baieti. Poti cumpara un mp3 player (nu neaparat un iPod, dar un mp3 player bun), DVD player portabil, un televizor chiar, o camera foto digitala, un telefon mobil. Gandeste-te cum arata un baiat cand vede ca a primit ca si cadou un telefon mobil pe care si-l dorea de mult timp. Probabil e cel mai fericit baiat din lume;
3. Baiatul nu doreste sa practice sportul, dar nu il atrag nici electronicele? In acest caz, poti sa ii cumperi baiatului si carti. In prezent sunt mai multe carti disponibile acum decat in trecut. Tot ce are o carte de facut este de a-i pastra interesul baiatului pentru a le cite. Du-te intr-o librarie pentru a cere titlurile cele mai cunoscute;
4. Ce ai zice de niste articole de imbracaminte? In ciuda caracteristicilor specifice necesare pentru cumpararea de imbracaminte, imbracamintea este genul de cadou superb pentru un baiat. Merita efortul unei documentari suplimentare;
5. Un bilet la un spectacol (teatru, circ, spectacol de muzica, concert) e intotdeauna binevenit.
6. Un bilet la un eveniment local este un mare succes cu baietii. De ce? Ei inca nevoie de cineva care sa ii poata nduce acolo, asa ca biletul va fi apreciat.

12 răspunsuri:
| NAdrian a răspuns:

Conuri de brad?

| AntoniaAndreea explică (pentru NAdrian):

Serios? conuri de brad? laughing

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru mama poti alege:
- un set format din fular si o pereche de manusi, fiind utile oricui in anotimpul rece;
- o bijuterie mica, ca de exemplu o brosa;
- o cutie de bomboane, frumos impachetata, sau, daca esti destul de mare si te poti descurca in bucatarie, ii poti pregati mamei prajitura preferata;
- un album cu cele mai frumoase poze pe care le-ati facut impreuna;
- diferite produse pentru ingrijirea tenului sau a parului.

Exista o sumedenie de idei de cadouri pentru tata care va pot salva in cazuri neinspirate:
- un portofel, in care poti pune o poza, de dimensiuni mici, cu tine si tatal tau.
- muzica este unul din cele mai raspandite cadouri utile si elegante: daca stii exact ce gusturi are, poti achizitiona un CD cu muzica preferata;
- produse pentru fumatori daca este cazul (eventual o pipa frumoasa, o bricheta sau o scrumiera);
- o agenda, care ii poate fi utila la serviciu, si astfel poti fi sigur ca nu va uita niciodata cine i-a daruit-o;
- un DVD cu filmul lui preferat.
Inainte sa cumparati un cadou pentru parintii vostri, incercati sa aflati din timp ce le-ar prinde bine sau ce si-ar dori.

| AntoniaAndreea explică (pentru OnuOnulică):

Imi poti spune si pentru un baiat? Ceva foarte buuun. te rog din inima, si iti dau Fundita :*

| OnuOnulică a răspuns (pentru AntoniaAndreea):

Cati ani are acel baiat o.O?

| AntoniaAndreea explică (pentru OnuOnulică):

16 :d

| OnuOnulică a răspuns (pentru AntoniaAndreea):

Nu de putine ori este destul de dificil sa gasesti cadoul potrivit pentru un barbat, deoarece acestia, spre deosebire de femei, isi exprima rar dorintele in acest sens. Barbatii sunt si ei foarte diferiti intre ei, asa ca daca faci un sondaj pentru a afla ce parere au barbatii despre un cadou, tot nu te poti baza ca raspunsul va fi valabil si pentru cel caruia ii este destinat.

Asa se face ca achizitionarea de cadouri pentru barbati, mai ales daca iti doresti ca acestea sa fie supriza, este o misiune grea. Exista insa cateva reguli dupa care te poti ghida cand esti in cautarea unor idei de cadouri pentru el. Gandeste-te la hobby-urile sale, la ceva care stii sigur ca ii place, aminteste-ti daca ti-a spus vreodata ca ii place ceva anume sau daca are nevoie de ceva in mod special. Poti lua in calcul o sumedenie de lucruri care au legatura cu el : personalitatea, preferintele (culori, arome, parfumuri…), stilul de viata, relatia pe care o aveti, trasaturile corpului si chiar zodia.

Daca esti in pana de idei de cadouri pentru barbati, gandeste-te ca ei apreciaza lururile practice, lucrurile care ii fac sa se simta bine si aminteste-ti ca « dragostea trece prin stomac ». De exemplu, un barbat care sofeaza va aprecia confortul oferit de o pernuta pentru ceafa, care se ataseaza de tetiera scaunului. Pentru cei pasionati de tehnologie, un suport pentru CD-uri si DVD-uri care se lumineaza la zgomote sau cand este atins, este o idee amuzanta si practica de cadou.

Daca au simtul umorului, le place sa faca farse sau isi asuma mereu rolul « clovnului », te poti gandi la cadouri pentru barbati haioase, precum un set de sase pahare pentru shot-uri, inscriptionate cu mesaje amuzante. Microbistii vor adora confortul oferit de fotoliul gonflabil sub forma de minge de fotbal, dar si un tort delicios care arata ca un stadion, obtinut cu ajutorul unei forme din silicon.

La ocazii speciale, dar si fara sa fie ceva de sarbatorit, te gandesti si la cadouri pentru iubit. Chiar daca il cunosti bine, uneori ai probleme cu inspiratia sau poate vrei sa incerci ceva nou si ai nevoie de noi idei de cadouri pentru iubit. Daca ii plac gagdeturile, alege un ceas desteptator cu rama foto si mesaj vocal. Astfel, va fi un cadou modern si in acelasi timp personalizat, romantic si va vedea in fecare dimineata o fotografie cu voi doi si se va trezi cu vocea ta.

La capitolul zodii sugestiile sunt numeroase, asa ca voi da doar cateva exemple. Taurii sunt pretentiosi si le place sa arate bine, ceea ce face ca cele mai indicate cadouri pentru barbatul taur sa fie accesoriile elegante si produsele pentru ingrijire : un portofel pentru acte negru sau un aparat pentru tuns parul din nas si urechi il va multumi. Gemenii adora lucrurile care ii provoaca intelectual si produsele destinate ingrijirii mainilor, astfel ca o trusa de manichiura sau o carte interesanta ar putea fi potrivite drept cadouri pentru barbatii gemeni. Nativii zodiei fecioara sunt practici si conservatori, foarte organizati si foarte analitici. De aceea, la capitolul cadouri pentru barbatul fecioara poti opta pentru obiecte de masurat, produse de uz casnic sau pentru depozitare. Incearca sa il incanti cu un organizator pentru fotoliu, care il va ajuta sa aiba totul la indemana si totusi in ordine atunci cand isi urmareste programele preferate. Leilor le plac accesoriile, obiectele pentru aprins focul, arta si mai ales surprizele. Idei interesante de cadouri pentru barbatul leu sunt un breloc cu desfacator de sticle, o bricheta pentru gratar sub forma de pusca sau un taietor de pizza.

| AntoniaAndreea explică (pentru OnuOnulică):

Nu e din capul tau, nu-i asa? Net?

| AntoniaAndreea explică (pentru OnuOnulică):

Haide, te rog mult, stiu ca ai ajutat multa lumea, ajuta-ma si pe mine. Ceva ce stii si tu ce le place baietilor big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Popa_Alina_1990_buSv a răspuns:

In Bucuresti, Uniri, etaj 3, Magazin Bonsai gasesti tot ce vrei, lumanari sculptate frumos, maimutoaie care stralucesc in intuneric etc.