| LoveForShania a întrebat:

Cam ce aparat de fotografiat ar trebui sa-mi iau ca pozele sa iasa asa :
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/......2697_n.jpg

Dupa cum vedeti, poza e super clara.
Funda.

Răspuns Câştigător
| muffinfactory a răspuns:

Un aparat DSLR.
De exemplu, Nikon D3100 este foarte bun si este la 1999 lei. Mai multe exemple ai pe site-ul Nikon sau Canon (acestea sunt cele mai bune firme), dar trebuie sa cauti DSLR, nu compactehappy
Mai sunt SONY, acelea sunt cele mai bune, dar au si un pret foarte mare.
happy sper ca te-am ajutat.

| LoveForShania explică (pentru muffinfactory):

Care e diferenta dintre unul DSRL si unul compact thinking
Scuze, dar nu prea ma pricep in domeniul fotografiei.

| muffinfactory a răspuns (pentru LoveForShania):

DSLR adica ii poti schimba obiectivul cu altul mai performant. cele compacte nu pot avea alt obiectiv. DSLR-urile focalizeaza mult mai bine si sunt cu siguranta mai bune happy

| LoveForShania explică (pentru muffinfactory):

Multumesc.
Apropo, de acel Nikon d3100, in Media Galaxy il gasescthinking
Sau unde?

| muffinfactory a răspuns (pentru LoveForShania):

Cauta in DOMO, sau poate si in Media Galaxy (nu stiu sigur)... dar poti cauta pe site-ul eMAG, acolo sunt preturi mai mici. happy
Si cauta mai multe modele de aparate, d 3100 era un exemplu, dar e bun oricum