| livia_twilight a întrebat:

Cam ce probe ai da pentru inscrierea la scoala de arta la desen? Trebuie sa aduci si cateva desene facute de tine, eventual? Eu trec in clasa a 7 a si m-am gandit mult sa ma mut la alta scoala dar am emotii si de aceea am tot ezitat inca din clasa a 5 a. Plus ca am fost intr-o tabara cu cateva dintre elevele din acea clasa cu care m-am inteles foarte bine. Doar ca o alta fata de, data asta care invata la muzica, mi-a zic ca acei copii sunt rautaciosi si ca nu m-as integra... Voi ce credeti? Daca ar fi cineva care invata acolo si poate sa detalieze ar fi perfect!

***FUNDA***

Răspuns Câştigător
| Marfi a răspuns:

Pai eu sunt clasa a 8a si profa de romana ne vorbea despre liceele vocationale.Nu trebuie sa aduci niciun desen.Trebuie sa te duci sa faci inscrierea(din cate am inteles acolo dau probele inainte de a se termina clasa a 8a)persoana care face inscrierile o sa iti spuna in ce zi, la ce ora si in ce sala o sa dai proba de desen.Cred ca trebuie sa vii cu paleta, pensule etc...vei desena acolo intr-un anumit interval de timp.Din cate am auzit nu sunt foarte stricti la notare.