| galacticmauve1 a întrebat:

Mai e putin pana incepe scoala, iar eu trec clasa a 9 a. Mi-e puțin frică ca nu mă voi putea integra, eu sunt o fire mai timidă și nu am multi prieteni. In noua clasa nu am pe niciunul dintre colegii din gimnaziu. Ma tem ca o sa fiu lăsată pe dinafara. Pentru voi cum a fost, aveti cateva sfaturi? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde şi de clasa în care vei pica.Şi eu am avut puţine emoţii la început(loc nou,colegi noi, profesori noi), dar am avut norocul să pic într-o clasă super bună, am avut nişte colegi foarte de treabă, mi-a fost chiar mult mai bine decât în gimnaziu.Scăpasem de sclifositele mele de colege pe care nu le prea agream, dar şi de băieţeii libidinoşi. Aveam puţini colegi în generală cu care mă înţelegeam cât de cât bine (vreo 2 sau 3, dar oricum nu eram foarte apropiată de ei).La liceu însă, pot spune că m-am înţeles bine cu toţi. (că vorbeam cu unii mai mult şi cu alţii mai puţin, asta-i partea a doua, dar nu a fost nici unul pe care să zic că nu-l agreez)

2 răspunsuri:
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu mi-am găsit repede amici/amice cu care să pot socializa.

| llleo a răspuns:

Nu te mai gândi atât. Gândești la rece. Prea multe griji. O să vezi tu personal cum o să fie.
Spor.