| Ea_7898 a întrebat:

Can te sunam imi ziceai : "Iubiree suna-ma peste 5 minute, te rogg"
Spunadu-mi ca iti ajuti tatal, ca esti cu sora'ta la plimbare, sau ca faci curatienie'.:@. Te-am crezut, puii, te-am crezut! Sau nu... m-am mintit si pe mine, spunandu-mi ca te cred, cand de fapt ceva inauntrul meu imi spunea ca sunt minciuni de doi bani. Dar lasaoh go on nu ti-am reprosat nimic, de frica sa nu te pierd. Da, iubirea mea, nu am vrut sa te pierd, sa te stiu cu alta! Nu am vrut sa vad cum e viata fara tine, nu am vrut sa invat sa traiesc fara tine, fara diminetile in care ma trezeai cu"Buna dimineata, pui. Te iubesc!".

Desi aveam destui "disponibili" si unii dintre ei chiar tineau la mine,. si mi-o demonstrau fara sa le cer eu asta, eu tot pe tine te-am ales! De ce? Pentru ca te-am placut de prima data cand ne-am intalnit.happy

Credeam ca esti altfel, diferit de restul'. M-am inselat, iubirea mea, m-am inselat!

Cand mi-ai spus ca m-ai inselat (aventura aia de-o noapte, stii?) am simtit ca-mi cade ceru' in cap! x_X Si totursi. mi-am afundat lacrimile si ti-am zambit sec, si am zis: "Foarte bine, pui, ramai cu ea!" si ti-am intors spatele vroind sa plec.Nici macar palma pecare o meritai nu ti-am dat-o.De ce? Pentru ca nu aveam puterea, pentru ca in ciuda tuturor lucrurilor, te iubeam.

Cand m-ai prins incet de brat zicandu-mi "iubire, asteapta!" mi-am sters repede lacrimile sa nu vezi cat m-a durut, cat inca ma doare.

M-am intors si pe obrazul tau curgea incet o lacrima.atunci mi s-au inmuiat picioarele si inimia parca a luat foc.Atunci ti-ai inceput discursul. Tipic!

Te-am iertat, cum era de asteptat, pentru ca te iubesc, Da! Inca te iubesc!

Acum incep sa ma intreb. oare am facut bine?!?

Răspuns Câştigător
| DiaNa357 a răspuns:

Bunahappy
Povestea ta e foarte interesanta.
Sincer, daca tu il iubestiatata, ai facut bine ca l ai iertat dar eu in locul tal l as mai fi lasta sa mai imi ceara putin scuze sa vad ca chiar ii pasa si dupa aia l as fi iertat.
Mult noroc:*