| LoveUbutUdontCare a întrebat:

Sunt despartita de prietenul meu de 1 luna si ceva. Stiam ca tine la mine, dar nu credeam ca o sa faca ceva mai mult. Am fost la munte la o prietena, si a fost si el. S-a comportat foarte furmos ca mine, a luat-o incet, m-a sarutat pe furnte... si pana la urma am ajuns sa ne comportam de parca am fi din nou impreuna. Imi spunea ca tine la mine si ca vrea ceva serios cu mine, si ca mereu a vrut. Eu nu pot sa ma impac cu el... fiindca m-a mintit, dupa ce ne-am despartit a inceput sa fie iar cu fosta lui prietena, si mie imi spune ca nu e adevarat.
Am vrut sa imi arate ca doar oe mine ma vrea, dar el spune ca nu-i place sa insiste la o fata. Cand i-am zis ca mie imi place de el, mai mult decat placut, a zis "Stiu, si mie imi place de tine" I-am zis ca nu e suficient...si chiar nu e.
Relatia care am avut-o inainte pentur mine a insemnat ceva, si imi dau seama ca si pentru el, daca acum incearca sa faca lucrurile sa mearga bine. I-am spus tot ce m-a deranjat, si sa nu ma mai ia in brate sau sa ma sarute, si mi-au dat lacrimile, iar el m-a strans la piept, si era foarte emotionat...nu stiu ce sa cred. Il vreau atat de mult inapoi, dar nu cred ca pot trece peste tot ce a facut. Face unele gesturi care pe mine ma dor foarte tare, m-a mintit ca nu s-a intors la ea, si eu stiu ca nu e adevarat, imi spune acum vorbe frumoasa ( asta o facea foarte rar... e scump la vorba), si se comporta mai frumos ca niciodata.
Chiar daca imi doresc atat de mult sa fiu iar cu el, nu cred ca s-ar schimba vreodata. El e genul mai liber, rebel, si nu stiu daca asta e relatia pe care o vreau. Eu sunt mai romantica, si intr-o relatie vreau sa dau tot, si sa primesc la fel. Acum ma suna iar, si incep sa cred ca vrea sa incercam din nou. I-am permis prea multe de prima data, stiu ca a fost vina mea, dar acum nu mai pot sa gresesc. El imi spune ca sunt orgolioasa; nu spun ca nu... dar pentru el mi-am lasat mult din orgoliu. Il iubesc, dar mi-am dat seama ca iubirea nu e suficienta. Daca nu poate sa lupte pentru mine, sa imi arate ca sunt singura fata pe care o vrea, atunci nu cred ca pot fi din nou cu el.
De ce nu-l pot ierta pur si simplu si sa nu-mi pese? De ce trebuie sa fie atat de greu.
Va rog, un sfat! Ce vrea? ma omoara gandu' ca poate el chiar ma iubeste, si o sa-l pierd, dar nici nu stiu daca merita macar inca o sansa. FUNDA

4 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie ca tine... difera foarte putin...uni baietii nu prea stiu sa isi arate sentimentele si le tin in interiorul lor.
Inca te iubeste asta e sigur.
Eu as zice sa ii acorzi a doua sansa...sti cum se spune oricine merita a doua sansa. Sper sa fie totul frumos intre voi.Mult succes si sper sa faci cea mai buna alegere.

| Cryssu17 a răspuns:

Ai putea sa te impaci c el.nu zic c nu. c pan la urma toti meritam mai multe sanse, dar sa.i spui la inceput c daca vrea sa fiti din nou impreuna trebuie sa renunte la gesturi si sa fie mai atent c tine, doar asa. si daca accepta inseamna ca chiar te vrea.
daca nu. inseamna c nu mai are cu cine sa se bageoh go on.
oricum nu.l mai lasa sa.ti calce p orgoliu.:*

| dindu a răspuns:

Orice om merita o sansa happy. Pune`l la incercare pana te convingi tu ca te iubeste si atunci o sa simti si ca treci peste ce a facut.Incerca`ti sa va impacati din nou pentru ca poate va fi frumos.respectul trebuie sa existe intre voi.iar asa o sa fie o relatie frumoasa.succes :*

| Sfatuitorul_6560 a răspuns:

Hmmmm,incearca pur si simplu,vorbeste cu el iar.zii ce simti,si sa-ti zica ce simte,si zii ca ai vrea sa fiti iar impreuna,dai un timp si daca vrea si el e ok,lasa minciunile,nu a vrut sa te raneasca.e copil,a mintit pentru ca nu a vrut sa te raneasca dar te iubeste,dupa un timp oricine pune suflet si simte ceva,dai o sansa.zii ce simti si sa-ti zica si el, si zii ca vreti inca o sansa pentru amandoi happy, numai bine... sper sa rezolvi ceva!