| aanonima123456 a întrebat:

Cand fac infuzia aceea cu frunze de nuc pentru par este necesar sa o fac cu frunze uscate sau verzi? dau funda cine imi raspunde prima /primul corect! Argumentati raspunsul va rog

5 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Nu conteaza, e mai indicat sa faci cu frunze uscate, dar daca faci cu frunze proaspete le rupi in 2 in 3 si faci infuzia dar NU le tai, le rupi cu mana pentru ca daca le tai isi pierd... apa din ele care da culoare respectiva{ am un lapsus de asta am zis apaa din ele } intelegi tu oricum.

| Elvina a răspuns:

Eu îmi făceam cu frunze verzi pentru că era vară. Nu cred că are vreo importanță. Faci cu de care ai.

| aanonima123456 explică (pentru Elvina):

Ma clatesc cu acea apa...dar afecteaza culoarea scalpului adica a pielii capului?big grin

| Elvina a răspuns (pentru aanonima123456):

În niciun caz nu afectează pielea. Doar ți se închide culoare părului, dar nu mereu, depinde de părul fiecărei persoane.

| aanonima123456 explică:

Afecteaza culoare scalpului?