| ΔαηαxoЯ a întrebat:

Cand incerc sa fac o poza cu aparatul foto imi apare,, This card cannot be read". De ce? Nu mai pot face nici o poza nimic... ce trebuie sa fac?sad
Este Nikon COOLPIX L22.
Va rog mult dati-mi si mie sfaturi! :-s
Funda puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| Daniel123 a răspuns:

Faza e ca ori ai cardul stricat. Ori ai citirorul de card din aprat stricat. Incearca cu un alt card de memorie, daca merge inseamna ca iti trebuie un nou card de memorie!

| REDSQ a răspuns:

Daca ai restartat aparatul si tot acelasi mesaj primesti, card-ul de memorie are probleme, formateaza-l (daca nu ai optiunea din meniul aparatului, pune-l intr-un alt card-reader de la computer de ex. si formateaza-l).

| Bemineever a răspuns:

Faza e ca poate ai prea multe poze in aparat si nu mai ai loc de altele, sau cardul pe care il ai s-a oxidat si ai nevoie de altul.Sau aparatul a facut o conexiune cu cardul si s-au defectat.Du-le la un service!

| sloan30bianca a răspuns:

Posibil sa fie cardul blocat, de obicei pe card este un butonas care iti blocheaza cardul(sa nu mai fie citit, sa numai faci poze etc.) sau il deblocheaza