| anonim_4396 a întrebat:

Când se ia vacanța de vară pentru elevii în 2023?
Eu sunt clasa a 9-A.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din cauza grevei profesorilor, anul școlar este pertubat.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Este posibil ca de săptămâna viitoare să se țină ore și să revină totul la normal?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se pare că nu. Greviștii o țin una și bună cu revendicările lor iar guvernul nu are atâția bani acum, să le dea imediat salarii atât de mari cât vor ei. Astfel vor întinde coarda greviștii cât vor putea de mult. Ca să nu se pericliteze anul școlar totalmente, finalul lui va fi împins în vacanța de vară, care va fi scurtată.

| sammie a răspuns:

Nu se știe cât ține greva. Întreabă-ți diriginta/dirigintele.

| AmandinaDragan a răspuns:

Vacanta se ia dupa recuperarea zilelor in care este/a fost greva. Momentan a trecut o saptamana. Daca incepe scoala saptamana viitoare atunci vacanta se ia pe 21 iunie daca nu...