| Salahadin73 a întrebat:

CANON EOS600D sau NIKON D5100?

5 răspunsuri:
| simpluone a răspuns:

Cu alte cuvinte Nikon ca e mai ieftin si la fel de bun. Asta inclusiv la accesorii

| MuncaLaDomiciliu a răspuns (pentru simpluone):

Depinde de accesorii, dar in general da.Eu spre ex. folosesc Nikon si sunt extrem de multumit. Alegerea o faci functie de necesitati.

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Canon

| Salahadin73 explică (pentru MuncaLaDomiciliu):

Poti sa-ti sustii raspunsul cu ceva argumente?

| MuncaLaDomiciliu a răspuns (pentru Salahadin73):

Alegerea o faci tu functie de nevoile tale, de preferat testand ambele aparate.
Eu as alege Canon pentru ca are rezolutie mai mare, si imagini foarte bune la ISO mici si medii, inregistrare Full HD 1080.Nikonul este mai ieftin, si cu nimic mai prejos de rivalul sau.Alegerea finala este a ta! Succes!