| madonica a întrebat:

Care au fost (sunt) poreclele voastre?

Răspuns Câştigător
| greg a răspuns:

La fotbal mi se zicea "Englezu". In liceu mi se zicea ...surpriza:
"Becali" laughing
Ma bucur ca mi-ai amintit de fostele mele porecle happy

21 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Am avut mai multe (sc. generala, liceu si facultate)
libelula - purtam niste ochelari mari si rotuzi bleu
vipera pentru ca eram rea cu baietii
japoneza pentru ca imi placeau chiflele acelea numite japoneze
bufnita - datorita parului
mitica - pentru ca sunt din Bucuresti
acum, nu cred ca mai am

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pe la 20 de ani, un prieten a sesizat ca aveam chica mare, pe spate, si brunet fiind, mai si semanam, si cum tot foloseam la greu metaforele si parabolele, mi-a zis "Eminescu"... si asa am ramas!

| dulshe a răspuns:

Din fericire nu am nici o porecla, toti ma scriga alexandra, sau uneori alex, dar nimic mai multbig grin.

| lia a răspuns:

Cand eram mica mi se spunea "aragaz cu patru ochiuri" pentru ca purtam ochelari happy
Majoritatea din familia mea imi spun Buburuza si pana de curand o persoana mi-a spus "puf mic" happy

| Jonsdottir a răspuns:

Mi se zicea "Oftireaua" pentru ca ma ofticam din orice laughing

| gabitza05 a răspuns:

Cand eram mica am avut -bebe.

| Diva a răspuns:

Laury, Bubu

| mikiscence a răspuns:

DRACEA..pentru ca eram a dreaku in general...

| okei a răspuns:

Okei big grin pentru ca ziceam mereu ok chiar daca ma intrebai Ce faci laughing
si acum de cand sunt mic Spinu ca ala din povesti ( E numele meu de familie )

| diavolitza a răspuns:

Mie mi sa zice Tzupi big grin nu stiu de la ce, a inceput unu sa-mi zica si apoi toti asta e singura mea porecla da prieteniii mei au multe (cuky,( angelica )jolica, joiana, state si multe altele laughing)

| Adelina_5610 a răspuns:

Pfaii cand eram mica baietii de la bloc imi spuneau "bursuc" ca iarna purtam un paltonas pufos... apoi din pacate unii acum imi spun "tiganca" pentru ca sunt cam inchisa la culoarea pielii iar altii chinezoaica pentru ca am ochii cam mici desi nu seman deloc...infine...happy

| GreenSky a răspuns:

Blonda...sau blondish...:Xlove struck

| zu a răspuns:

Zu happy
colegii imi mai ziceau business din cauza unor intamplari de la scoala

| ina129 a răspuns:

Mie in urma cu ceva timp mi se zicea Aditza pentru ca o fata nu putea sa-mi pronunte numele laughing si pe la tara inca mi se mai zice big grin

| Elena0210 a răspuns:

Anul trecut unii imi spuneau "fulga" pentru ca intr-o zi un baiat m-a vazut ca mancam ciocolata "Milka" si pentru ca era atat de beat nu a mai stiu cum se numeste ciocolata si a zis ca mananc ciocolata fulga si asa a ramas. Dar a trecuthappywinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Madonica! Anul trecut mi se spunea Parbriz pentru ca purtam ochelari iar pe timp de poaie nu mi-i dadeam jos si mi-i stergiam din 5 in 5 minute ca mi se puneau picaturi pe ei si nu mai vedeam laughing
In prezent colegii imi spun Tocilara number one iar profa de engleza imi zice Miss Tokio Hotel (desi nu mai ascult muzica lor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cind eram mai mic mi se spunea "profesoru" rolling on the floor sincer laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

PsihoSex Eminescu este nick-ul meu pe cat-uri si cind ne intilneam cei din gasca de pe chat, tot Eminescu big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In clasele mici mi se spunea Brenda, eram tunsa cam ca ea...In liceu mi se spunea Pamela Anderson laughing)Acum mi se spune Ina, Gabitza, Adi, nume in general.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bubu

| riluri a răspuns:

Porecla mea este Has din cauza ca numele meu de familie incepe cu "H" si am mai capatat una din cauza ca ma cheama Magda si in aceea perioada era marea si minunata Magda Ciumac in mijlocu gramezii cu ca...stane, mi s-a zis Ciumi tongue