| raduspace10 a întrebat:

Care considerati ca e viteza maxima cu care puteti circula pe urmatoarele categorii de drumuri, si sa fiti inca in siguranta?
1) in oras
2) in sate
3) pe drumuri nationale in afara localitatii
4) pe autostrazi
Justificati. Voi cam cat de rapid mergeti in fiecare din situatii?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In siguranta... nu poti sa fii niciodata.
Dar presupun ca:
1)50
2)60 (ca poate e praf)
3)70
4)120

Cu cat merg eu... cert este ca nu am mai mers cu masina de mult de cand cu pandemia asta laughing

| raduspace10 explică (pentru DoarBogdan):

Eu as zice
1) 60. 70 pe strazile mari
2) 70. 80 in satele alea mici
3) 110-120 pe alea proaste. pe alea bune 120-130. 140-150 cand esti doar tu pe strada
4) 150-170. 170+ cand esti tu singur pe strada, si doar daca e drept drumul. Cand treci pe langa vreun tir, max 150

| DoarBogdan a răspuns (pentru raduspace10):

Asa asa, cu o medie de 20 in plus fata de mine laughing