| Rux_5597 a întrebat:

Care credeti ca este diferenta de varsta perfecta intre un baiat si o fata? Argumentati.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-am casatorit cu un barbat mai in varsta ca mine cu 4 ani si am realizat ca este imatur, daca as mai face pasul inca o data, mi-as dori un barbat cu vreo 7-8 ani mai mare ca mine, sau chiar 10, important este sa fie mai copt, sa-mi ofere siguranta, protectie, respect, sa stie ce-si doreste, etc...

18 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Intre 2 si 7 ani.big grin

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Depinde de varsta celor doi. Caci, de el are 18, diferenta nu poate fi mai mare de 3-4 ani... (cu plus sau minus). Dar de are 50, si o diferenta de 15 ani e acceptata.
Na, sunt si exceptii, dar eu cam asa vad lucrurile.

kratos
| kratos a răspuns:

3 ani mai mica fata deorece amandoi ar gandi si s-ar potrivi mai bine! Cel putin asa cred eu...

daniela
| daniela a răspuns:

Cand e dragoste adevarata diferenta nu mai conteaza

| albastrel a răspuns:

Nu conteaza varsta... la fel de bine poti iubii pe cineva mai mic ca tine, de aceeasi varsta sau cu 10 20 de ani mai mare...depinde ce vrei de la persoana de langa tine! daca vrei imaturitate sau maturitate...

| leny a răspuns:

Dragostea n-are varsta.atata timp cat exista o"chimie"intre voi, go for it...eu am avut un prieten mai mic decat mine cu doi ani, dar asta nu ne-a impiedicat cu nimic

| adytzzkiss a răspuns:

Buna! Eu stiu doar un lucru... Dragostea nu tine de:varsta, sex, culoare... dragostea vine pe nestiute chiar si la persoanele de acelasi sex sau varste total diferite.

| Remus_7546 a răspuns:

Daca cele 2 pers se iubesc cu adevarat chiar nu conteaza.>>

| everyday a răspuns:

Diferenta de varsta poate fi oricare daca ei se iubesc nu conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat este tinar de cite ori vrea partenera...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista o regula am 3 modele de perechi, el mai mic ca ea cu 10 ani si sunt de 30 de ani impreuna, sau invers, deci nu asta este un criteriu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@nekane-fii sigura ca stiu ce-mi doresc! hmmm...cand oare va veni vremea aia? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@enigma, vad ca te-ai rezumat sa spui "stiu ce-mi doresc.", cu restul cu ramane? tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@enigma si pe mine cui ma lasi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@alllinna-pai la tine vin cu buchetul de flori si ma ierti pentru o mica escapada, nu-i asa? Hai ca ma revansez dupa aceea. Te voi iubi inzecit mai mult, din toate punctele de vedere. laughing
Si... oricum, tot ma pedepsesti intr-un fel ca nu functioneaza liftul si trebuie sa urc 10 etaje pe jos si cu un buchet mare de flori in mana. tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Subscriu la ce a spus Daniela. Asta pentru ca bunicii mei s-au iubit si au fost fericiti, desi intre ei era o diferenta de peste 10 ani. Asta inseamna ca intre ei, pe linga dragoste, a fost si respect, intelegere, colaboare, armonie...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferenta "perfecta" este aceea dintre tine si iubitul tau. Eu am vazut si relatii fericite in cupluri cu diferente mari de varsta, dar si esecuri lamentabile acolo unde ea era mult mai in varsta decat el. Relatiile astea din urma merg o vreme, cat partenerii sunt tineri, dar apoi, cand efectele varstei isi fac aparitia, nu mai tine figura. Contrastul va fi distrugator (si nu ma refer doar la cel fizic).
Harciog, ce optimist esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista o regula de varsta! Eu am trecut prin multe apropo de problema asta! Dar nu din cauza noastra ca si cuplu ci din cauza celor din jur! Dar am trecut peste si suntem fericiti! Cand e iubire nu conteaza diferenta de varsta!