| stephy2301 a întrebat:

Care e diferenta dintre laptop, notebook si netbook?

Răspuns Câştigător
| Panteryas a răspuns:

E cam acelasi lucru sunt interese comerciale pe categorii.
Difera de la performate.
Laptop-urile sunt mai mari un pic au mai multa memorie mai mulTI RAM procesor mai bun deci prin urmare performate mai bune te poti juca pe el.
Notebook si netbook sunt mai mici si au si performante mai mici dupa cum sugereaza si numele sunt facute mai mult pentru navigarea pe net.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laptop-urile sunt mult mai performante in timp (si mai mari ca dimensiune) in timp ce notebook-urile si netbook-urile sunt facute doar pentru internet sau diverse aplicatii ( si sunt mai mici ca dimensiune)