| zany99 a întrebat:

Care e diferenta intre kiss simplu si french kiss? Fundik...

Răspuns Câştigător
| diia_3959 a răspuns:

Kiss=pupic adica o atingere a buzelor. etc
iar
french kiss=sarut cu limba, care e de fapt schimbarea de saliva intre 2 persoane [ atingerea buzelor, si, cate putin deschidera buzelor, apoi treptat atingerea limbei pertenerei/partenerului ][ oh go on, sper ca te-am ajutat, funda?

5 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Sarutul french inplica limba, cel normal nu.

Sarutul cu limba este un sarut romantic sau sexual, ce implica atingerea limbii (sau buzelor) partenerului cu propria limba si, de obicei, plasarea limbii inauntrul cavitatii bucale a partenerului. Acesta mai este cunoscut si ca French Kiss (sarutul frantuzesc).

Daca intr-o familie este posibil ca membrii acesteia sa se sarute pe buze, sarutul cu limba indica, intotdeauna, existenta unei relatii romantice sau sexuale. Sarulul frantuzesc stimuleaza buzele, limba si intreaga cavitate bucala, acestea fiind zone foarte sensibile la atingere. Acest gen de contact intre parteneri este considerat a fi Spre deosebire de celelalte forme de sarut "ocazional" (precum sarutul scurt de felicitare sau cel intre prieteni), episoadele sarutului frantuzesc sunt, in mod obisuit, de lunga durata, intense si pline de pasiune. Datorita faptului ca este un comportament intim, in unele regiuni din lume acest gen de sarut nu este acceptat in locurile publice.

In timpul sarutului cu limba partenerii fac schimb de saliva, ceea ce, intr-un alt context, poate fi ceva dezgustator. Cele mai multe boli cu transmitere sexuala nu se propaga prin sarut, insa schimbul de saliva in cazul sarutului pasional poate spori sansele de a contacta o boala cu transmitere orala. Mononucleoza infectioasa sau febra glandulara este o boala ce se transmite prin intermediul salivei si este cunoscuta, in limbajul comun, sum denumirea de "boala sarutului".

Sarutul cu limba este, in mod obisnuit, folosit de parteneri pentru a-si exprima sentimentele si cel mai adesea precede un act sexual. De asemenea, in timpul actului sexual, sarutul cu limba este foarte excitant pentru parteneri.

| Crisu a răspuns:

Kiss in ce sens?
French'ul e sarutul cu limba, pur si simplu.
S'ar putea sa te referi, la kiss cu sensul de pupat, fara limba? laughing
La asta te referi?

| LastWord a răspuns:

- simplu : ca un pupat pe gura.
-french : cu limba laughing
Funda?love struck

| FallenAngelM a răspuns:

Kiss simplu e pupic pe buze iar cel french este cu limba

| Sabina_1904 a răspuns:

La frech kiss introduci limbuta, pe cand la sarutul normal ai nevoie doar de buze. Eventual cauta pe "gugăl" sa vezi care-i treaba!