| FaraNume1245 a întrebat:

Care este atitudinea corecta sau placuta?
A. Eram afara cu niste prieteni si cateva fete, i-am cerut unei fete care fuma o tigara, a zis ca n-are, chiar daca isi luase recent pachet, am zis ca-i dau un leu, a zis nu, am insistat, iar pana la urma mi-a dat o tigare pe un leu.

B. Stau afara cu aceeasi gasca, aceeasi fata ii daduse unui prieten o tigare, si o intreb daca mai are una sa imi dea si mie, din nou, a zis nu. Dupa 2 minute, m-am dus la ea si i-am zis ceva gen "Da-mi o tigare", a scos o tigare, scot un leu sa i-l dau, a zis sa il pastrez si mi-a dat tigarea.

Din nou, care atitudine a fost corecta din partea mea?

4 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Esti un milog si fata nu e obligata sa te aprovizioneze pe tine cu tigari daca nu vrea.

| FaraNume1245 explică:

Daca ai stii cate tigari a fumat gasca aia din partea mea, nu ai mai zice ca sunt milog.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru FaraNume1245):

Ok,poate gresesc.Ideea e ca fata nu vrea, deci nu mai insista. Daca ai dat si tu, iar ea nu vrea, asteapta un moment oportun si ii intorci favoarea.

| EneCristian a răspuns:

I-ati un pachet asa nu depinzi de nimeni ***.