| PykyPyky a întrebat:

Care este cea mai buna metoda de a invata?
Funditahappy

Răspuns Câştigător
| YourAngel a răspuns:

Cred ca fiecare persoana in parte are propria metoda de a invata.
Pentru inceput e bine sa citesti de cateva ori pentru a intelege si ati aminti cea ce s-a predat in clasa.
Ideea este sa te concentrezi pe cea ce citesti si sa incerci sa retii esenta, dupa aceea transpune ce ai retinut cu cuvintele tale.

Bafta:*

4 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Cea mai buna metoda de a invata este de-a citi de mai multe ori textul/poezia/lectia, sau ce ai de invatat.Eu asa invat mereu. Dar intrebarea de fapt ar fi fost,, Cum pot sa am rabdare sa invat?" -asta e o intrebare foarte bunahappy

| irinutza18 a răspuns:

Poi eu invati cel mai bine prin practica. Iau caietul in fata si dupa aia incerc sa aplic ce am invatat. Dar depinde la ce materie.
O, ca sa pricep mai bine la scoala, invat dimineata inainte sa plec.

| iulyluvy a răspuns:

Daca compui o poezie si o inveti asa sti tot

| Rytero a răspuns:

Pai iti imaginezi tot ce inveti... si retii mai usor