| ionik13 a întrebat:

Care este invatatura care se desprinde din "Praslea cel Voinic si merele de Aur"? FUUUNNDAAAAAA

Răspuns Câştigător
| maduletz a răspuns:

Prin trasaturi precum seriozitatea. onestitatea,curajul, cinstea,demnitatea,tenacitatea,modestia, optimismul, Praslea intruchipeaza un ideal de frumusete fizica si morala, un ideal moral romanesc. Avand in vedere si relatiile dintre parinti si copii dar mai ales pe cele dintre fratii si surori, nu tocmai cordiale. [ Adica tine aproape de fratii lui Praslea, avand in vedere ca l-au tradat si au vrut sa-l omoare happy ]

1 răspuns:
| Unbelievable a răspuns:

Să nu furi.