| Lara_8757 a întrebat:

Care este marea febra cu fundita? de ce majoritatea celor care raspund, cer fundita? in fond, ce castigi, decat un semn, care iti spune ca ai avut cel mai bun raspuns? adica cel mai bun raspuns, nu cea mai frumoasa modalitate de a cersi o fundita. cam asta inseamna TPU - toti pentru unu, ne ajutam, ne dam raspunsuri, nu raspundem la intrebari cu un raspuns oarecare ca sa putem cere fundita...

ma dezamagesc toti care fac asta. adica, daca eu vreau sa iti dau fundita, iti dau fara sa imi ceri tu, ci cum apreciez eu raspunsul tau. mai exista oameni care raspund intrebarilor de pe TPU doar pentru a ajuta pe ceilalti, nu pentru ca se ruga sa primeasca "funditalove struck"?

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu am mai zis si repet.Pentru mine nu e multumire mai mare decat cand un user imi multumeste pe privat sau la intrebarea respectiva. Ce sa fac eu cu funditele, omule? Imi dau bani sau de mancare? Unele nici macar nu le merit. Daca eu stiu ca am raspuns bine nu am nevoie de recunoasterea nimanuioh go on
Asa ca, nu mai acordati fundite dupa NUME si dupa CALITATE

| oanawww45 a răspuns:

E adevarat ca multi cer fundita la sfarsitul mesajului. Dar sunt uni care nu cer.Eu nu as da o fundita la cineva care mi-a trimis un mesaj si dupa aia imi cere fundita pentru. ca a dat acel mesaj doar din interes, nu din placerea de a ajuta pe cineva.Si cu multe fundite poti sa creti in rang adica sa devii expert TPU. Din cauza asta vor toti funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi considera TPU un joc la care castigi puncte, treci mereu la un rank mai avansat si te poti lauda cu ceva.Doar ca aici pe langa puncte, castigi si fundite.

Multi au uitat de ce se afla pe TPU (pentru a raspunde la intrebarile celorlalti, pentru a incerca sa dea o mana de ajutor celor din jur si pentru a fi ajutati la randul lor). A mai spus cineva acum ceva timp, ar fi fost frumos sa putem `dona` fundite, asa am face toti copiii fericiti.

| Lara_8757 explică:

Exact. dar nu numai raspunsurile, si multe intrebari 'ameninta cu fundita' daca dai un raspuns care ii place. adica sa raspunda cat mai multi la intrebare. nu e o prostie sa foloseasca majoritatea acest site doar pentru a fugari niste fundite?