| anonim_4396 a întrebat:

Care-i faza cu Levi's? Pana sa apara meme-urile nici nu stiam de brandu asta.

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Nu sunt pusa la curent cu meme-urile, dar sunt oarecum pusa la curent cu Levi's. Am avut o pereche de jeans. Una dintre cele mai reusite perechi de jeans, tin sa zic. Un brand care face parte din cultura americana (californieni smecherasii) si are multa calitate in ei. Sunt recunoscuti pentru taietura materialului, au cateva taieturi clasice.
Tu, de obicei, pui intrebari la misto. Dar eu am ramas impresionata de acea pereche. I-am primit. Erau cu un numar mai mare decat mine si tot nu m-am oprit din a-i purta. Faceau un fund, de nu-l aveai... laughing
Se presupune ca a fost primul brand care a facut o pereche de jeans (1873). Nu intru in detalii legate de istorie, ca se gaseste peste tot pe internet.
Au fost revolutionari pentru taietura 501. Daca auzi de ea, vine de la Levi's (Levi Strauss); insa au avut mai multe "scapari" decat 501.
Uit-o aici:
https://aritzia.scene7.com/......0_on_d.jpg
sau varianta pentru barbati:
https://images.esellerpro.com/2674/I/342/536/78.jpg

Se zice ca din garderoba nu trebuie sa lipseasca niciodata o pereche de jeans buni. Daca esti de aceeasi parere si ai vreodata bani, iti recomand Levi's. Lee Cooper, atat de ridicat in slavi, sunt mici copii pe langa ce au Levi's. Si asa va ramane mereu.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

Dar pe aia cu elvi's o stii?