| deewskk a întrebat:

Cum si de pe ce site se fac meme-urile?

11 răspunsuri:
| ThePoet a răspuns:

Memegenerator.com

| deewskk explică (pentru ThePoet):

Ok...de pe siteu asta, dar cum?

| Hevnoraak a răspuns (pentru deewskk):

Simplu,de obicei sunt legate de viaţa de zi cu zi sau cuprind glume.Cu cât e mai bun meme-ul cu atât e mai cunoscut.Un exemplu mai recent este ridiculously photogenic guy care a avut priză bună la internauţi deoarece tipu era arătos. Dacă vrei să afli mai multe uite pe site-ul asta:http://knowyourmeme.com/

| Hevnoraak a răspuns:

4Chan majoritatea de acolo provin.

| deewskk explică (pentru Hevnoraak):

Ok...si cand ajng acolo ce fac?

| IssabellaLoLa a răspuns:

Http://ragemaker.net/ cel putin eu de acolo le face :)

cand dai click pe link o sa iti apara direct banda desenata nu ''home'' de acolo:

-Alegi meme-urile si le pui acolo. Daca vrei sa le faci mai mari dragi de patratelul acela.

Daca vrei sa le faci corp:Dai click pe creionul de sus si apoi pe instrumentul ca care vrei sa desenezi,si desigur alegi si culoarea.(Dar A.T.E.N.T.I.E. :Poti desena numai cat cuprinde acel patrat

Pentru a scrie dai click,langa acel creion pe ''standard'' daca vrei sa scrii cu litere cunoscute (:

Daca nu iti ajung cele patru patrate pentru. comicul acela.Dai in dreapta: ''+panel''
Si dai atatea click-uri cate ai nevoie ca sa fie mare.

Daca vrei ma mic, dai click tot in dreapta pe : ''- Panel''
daca vrei sa ascunzi toate liniile, In stanga meme-urilor se afla un mic 'chenar'' cu o linie pe verticala, una pe orizontala, si doua pe diagonale opuse.Click aclo pentru a adauga sau a indeparta.

Meme-urile sunt pe categorii.Sus de-asupra lor este un dreptunghi gri pe care scrie''Natural'' si o sageata care arata in jos.Click pe ea pentru. a alege categoria :)

Pentru a ascunde toate liniile click pe ''Hide grid''

Daca vrei sa selectezi poze de pe PC click pe folderul de langa ''Standard'' Click acolo pentru a alege poza :)

Pentru a sterge click pe ''Clear All''

Si cand comicul e gata, Click in dreapta sus ''save/load'' s il salvezi intr-un fisier :]

Sper ca ai inteles :) Daca mi-a scapat ceva, nu ezita sa ma intrebi;)

Pa pa :*

| Mehh a răspuns:

Www.ragebuilder.com E foarte simplu... Iti alegi acolo din lista, alegi cate "casete" sa ai, le pui, scrii, daca vrei desenezi. Acolo fac si eu, daca fac:). Succes!

| Sfetcu_Andreea_1975 a răspuns:

Simplu da click aici www.Dan Awesorme's Rage Maker.com sau http://ragemaker.net/

| MemeGenerator222 a răspuns:

Uite aici primul meme generator din România http://memefaces.ro/create