| single17 a întrebat:

Care imi explica cum sta treaba cu punctele alea... ce poti face cu ele(ma refer la puncte TPU).mersi mult

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Acele puncte te ajută să urci în clasamentul TPU (Rank).
Punctele le câștigi prin răspunsurile oferite: primul răspuns este premiat cu 50 de puncte, al doilea cu 40 și așa mai departe. Când un răspuns este premiat primești 100 de puncte (fundița).
Sub dreptul fiecărui răspuns sunt niște calificative, cine le bifează îți oferă câte un punct.
Una peste alta, cu cât răspunzi mai profesional primești fundițe care te fac și expert TPU împreună cu activitatea ta pe site.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Uite eu tocmai am ajuns la peste 100000 mii, si ma dau mare pe aici ca sunt bunhee hee...
Nimic nu faci cu ele, ca nu poti sa te angajezi, sau nimeni nu iti da de mancare, sunt asa de... fentáwinking

| SweetCandy a răspuns:

Inj cel mai fericit caz devii expert...in rest nimic deosebit!rolling on the floor

| ing. a răspuns:

Scopul principal, este ca membrii TPU sa se ajute intre ei.love struck.
Bineinteles, ca pentru fiecare ajutor se primeste cate o 'compensatie'hee hee. Daca raspunsul tau, i`a placut cel mai mult persoanei care a pus intrebarea, primesti fundita.Raspunzand la cat mai multe intrebari si castigand fundite, aduni puncte, si ajungi cat mai sus in clasamentul utilizatorilor TPUwinking.
In cel mai 'fericit' caz, ajungi expert.Ma rog, punctele conteaza cel mai putin, aici contand intentia ta de a ajuta oamenii.love struck
Te pupkiss

| sorin a răspuns:

Se obtin in functie de raspunsurile date, de funditele acumulate, si prin ele ocupi un loc in clasamentul TPU. Dar pe site important este sa ajuti, nu punctele conteaza.

| YepIsSuspended a răspuns:

Pai... daca ai multe puncte te faci expert TPU si daca esti expert esti cunoscut pe site... ce sa zic... vorba' lu' @nony, Fenta domne...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ideea este ca ajutand pe ceilalti, macar ca, dai un copy/paste si despre informatia respectiva iti ramane si tie ceva in dovlecel, ajuri si iti si formezi cultura in multe domenii pentru ca vezi aici intrebarile sunt care de care mai diverse.