| s3nz0r a întrebat:

Care imi poate sa-mi de-a sfaturi despre Liceul Militar Dimitrie Cantemir din breaza. Si mai ales cine este a8a si vrea sa de-a la acelasi liceu va rog sa bagati id asta in lista beautiful_day6. A da si inca ceva foarte important daca vreau sa dau la liceul militar rebuie sa ma cazez la cineva din breaza cine ma poate ajuta (cineva din breaza desigurwinking )? Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| charlie the alien a răspuns:

Sunt a 8-ta si am luat in considerare posibilitatea asta. Acum vreo 2 luni a venit un doamna de acolo( nu stiu sigur ce functie avea)- la inceput trebuie sa depui un dosar, daca indeplinesti cerintele( adica sa ai o medie generala de peste 8, 50 cred, si medii constante peste 8) trebuie sa te duci acolo pentru a da un test de mate si romana( daca ai media la obiectele astea de 7-8 probabil ca n-o sa ai probleme la test). Apoi vei da niste probe la sport- alergare in viteza, rezistenta, si inca vreo 2. Mai ai un test de dictie si exprimare- adica iti da sa spui niste propozitii, chestii d-eastea pentru ca daca esti balbait nu te primeste laughing. Daca esti acceptat ministerul iti asigura cazarea, masa(3 in fiecare zi, si daca vrei sa faci un sport cum e fotbal, handbal etc mai primesti o masa). Parintii tai vor semna un contract cu Ministerul Apararii cum ca daca media ta generala scade sub 7 vei fi exmatriculat, putand sa continui intr-un liceu civil din clasa in care ramai( daca esti in anul 3 la liceul militar vei putea sa te inscrii in clasa a 11-a la un liceu normal). In week-end si in serile dupa cursuri ai liber, si te poti duce in oras. Cam atat, cred ca ti-amn explicat totul.

2 răspunsuri:
| s3nz0r explică:

Stiu ca mancarea cazarea si altele le pot gasi la liceu dar am auzit ca nu este un confort foarte bun si mi sa recomandat sa ma cazez la altcineva din breaza happy

| alex555 a răspuns:

Ai cazarea in liceu asigurata, la fel si mancarea dar si echipamentul