| Ciocoloco22 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati si pe mine in legatura cu liceul militar Dimitrie Cantemir din Breaza. Se merita intrarea la un asemenea liceu? Am auzit ca se intra pe pile este adevarat? As vrea sa stiu mai multe despre acest liceu daca se poate. Cel mai bun raspuns primeste funda happy!

1 răspuns:
| iam2good2u a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu se merita pentru ca pentru a face cariera militara trebuie sa faci oricum facultatea. liceul te-ar ajuta doar prin faptul ca se face instructie si o sa fi mai pregatit fizic. dar pana la urma te poti pregati fizic si singur. dupa aceea, la facultatile de marina/forte terestre sau unde vrei tu sa dai, poti intra indiferent ce liceu ai facut. asa ca, de ce sa te chinui 4 ani in plus?